Wszystko i nic

Jak słońce wpływa na skórę – ochrona i regeneracja

zabiegi pielęgnacyjne kielce

Słońce to jeden z najważniejszych wyznaczników udanych wakacji. Tak twierdzą nie tylko zadowoleni urlopowicze, ale przede wszystkim również naukowcy zajmujący się wpływem słońca na nasze samopoczucie. Dostarczana ze słońca witamina D nie tylko zapewnia zdrowie, ale i doskonały nastrój. A czy wiesz, jaki wpływ na skórę ma słońce i jak korzystać z niego wyłącznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu?

Ochrona skóry przed słońcem – dlaczego tak ważna?

Twoja skóra wymaga szczególnej pielęgnacji przez cały rok. Ani żaden kosmetyk, ani też zabieg nie zapewni Ci świetnego wyglądu jeśli po pierwsze nie zadbasz o właściwą dietę, a po drugie po kompleksową pielęgnację ciała.

Opalanie, czyli ekspozycja skóry na słońcu ma korzystny wpływ na wygląd jako taki, ale niewłaściwe może doprowadzić do wielu chorób oraz przyspieszonego efektu starzenia się skóry. Dlatego właśnie kosmetolodzy promują opalanie z filtrem, który nie tylko dostatecznie chroni skórę przed słońcem, ale sprawia, że uzyskana opalenizna jest trwalsza i wytrzymuje dłużej.

Regeneracja skóry w lecie powinna być dla nas wyznacznikiem dobrej pielęgnacji. A co należy wiedzieć o samym opalaniu?

Co o filtrach UV wiedzieć trzeba – czyli najważniejsze informacje dla miłośników opalania!

Opalanie stało się modne wiele lat temu, ale dopiero od niedawna nagłośniono kwestię wpływu ekspozycji na słońce na naszą skórę. Okazało się, że po przeprowadzeniu licznych badań, wiele osób, korzystających nadmiernie z opalania ma lub będzie miało problemy skórne w niedalekiej przyszłości.

Filtry słoneczne w postaci dedykowanego kosmetyku to nie mit marketingowy, ale kosmetyk, który warto mieć zawsze pod ręką, a od którego należy mieć też konkretne wymagania.

Szkodliwość działania promieni słonecznych na skórę jest duża, a co za tym idzie, bez właściwie zastosowanych, wysokich filtrów możemy bardzo mocno narazić się na niebezpieczne działanie słońca na skórę.

A co to właściwie jest opalenizna? To nic innego, jak efekt obrony naszego organizmu przed słońcem. Powstaje w procesie melanogenezy, który polega na wytwarzaniu melaniny, która jest naszym naturalny filtrem słonecznym. Melanina filtruje promieniowanie UVA i UVB oraz neutralizuje wolne rodniki, odpowiedzialne za proces starzenia się skóry.

Tymczasem na ziemię dociera niewielka część promieniowania UVA i UVB, ale poddawani im jesteśmy przez niemal całe życie. Jeśli korzystamy z opalania w umiarze i z pełną świadomością to naszej skórze nie grozi poparzenie. Jeśli jednak będziemy dalecy od umiarkowanej ekspozycji to na ciele może pojawić się zarówno rumień, jak i innego typu poparzenie słoneczne.

Warto wiedzieć, że najbardziej groźnym jest promieniowanie UVA, które może wnikać do skóry właściwej. To promieniowanie jest najczęstszą przyczyną raka skóry, czyli czerniaka.

Jeśli nie korzystasz ze słońca mądrze to skóra będzie poddana też procesom fotostarzenia, które uwidoczni się licznymi zmarszczkami, bruzdami, jak również przebarwieniami.

To dlatego regeneracja skóry w lecie jest tak ważna, a korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej wręcz konieczne. Co możesz zrobić dla swojej skóry?

Zabiegi pielęgnacyjne Kielce – opalanie bez wyrzeczeń!

Nawilżanie skóry latem to jeden z elementów pielęgnacji, którego nie można przeoczyć. Nie jest to jednak jedyna kwestia dbania o skórę, którą powinnaś znać.

Bardzo pomocne w utrzymaniu skóry w dobrym stanie będzie też przeprowadzenie skondensowanych zabiegów na twarz Kielce. Dobierz je do indywidualnych predyspozycji oraz problemów skórnych.

Aby poradzić sobie z pojawiającymi się przebarwieniami, zmianami naczyniowymi oraz utratą jędrności w wyniku długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne oraz inne czynniki zewnętrzne można wykonać zabiegi z zakresu fotoodmładzania. Podczas zabiegu urządzenie działające w zakresie 500-600 nm doskonale niweluje i zmniejsza skutki fotostarzenia skóry. Po cyklu zabiegów skóra jest zdecydowanie bardziej świeża i promienna.

Więcej o zabiegach z zakresu fotoodmładzania przeczytasz tutaj: https://9wiekow.pl/nasze-uslugi/kosmetologia/laserowa-redukcja-przebarwien-i-zmian-naczyniowych/

Wskazaniem do zabiegu są:

  • zmiany naczyniowe,
  • rumień,
  • naczyniaki płaskie, gwiaździste i rubinowe,
  • trądzik różowaty,
  • przebarwienia posłoneczne,
  • przebarwienia pozapalne,
  • szary i nierówny koloryt skóry,
  • fotostarzenie skóry.

Opalaj się, ale wyłącznie po zastosowaniu właściwego filtru i zawsze z umiarem. Dzięki temu nie tylko będziesz cieszyć się z pięknej opalenizny, ale zdrowia skóry.

 

Udostępnij: