Wszystko i nic

Metoda leczenia All on 4 w Warszawie – na czym polega i jakie są jej zalety?

Protezy

Jeszcze do niedawna po utracie zębów pacjent był skazany na protezy ruchome. Codziennie podklejanie, obawianie się o wypadnięcie, wyciąganie i dyskomfort towarzyszyły osobie, która straciła swoje naturalne uzębienie. Obecnie stomatologia oferuje innowacyjną metodę na problem bezzębia – dowiedz się więcej o metodzie All on 4! 

Metoda All-on-4 – na czym polega?

Jeszcze kilkanaście lat temu odbudowa pełnego uzębienia przy pomocy implantów wiązała się z wielomiesięcznym leczeniem. Na szczęście to już przeszłość! Dzisiaj specjaliści oferują rekonstrukcję pełnego uzębienia i przywrócenie prawidłowych funkcji jamy ustnej w zaledwie jeden dzień. To idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z bezzębiem, rozległymi ubytkami, a także dla tych, którzy noszą niewygodne ruchome protezy.

Portugalski specjalista dr Paulo Molo opracował leczenie All-on-4 (w dosłownym tłumaczeniu „wszystko na czterech”), która umożliwia przywrócenie pełnego uśmiechu w zaledwie 24 godziny! Dokładnie tyle potrzeba, by wszczepić implanty, czyli tytanowe śruby imitujące korzeń zębowy, oraz umocować na nich protezę, czyli nowe zęby.

Implanty są wszczepiane w żuchwę oraz szczękę, po cztery na każdy łuk zębowy. Następnie na nich mocuje się tymczasowy most protetyczny z pełnym uzębieniem. Co ważne, zabieg jest poprzedzony symulacjami komputerowymi, w trakcie których planuje się właściwe ułożenie wszczepów.

Proteza na implantach All-on-4 – zalety

Największą zaletą tego rozwiązania jest szybkość procedury – cały łuk zębowy można odbudować za pomocą tylko czterech implantów. To znacząco skraca czas leczenia w porównywaniu do tradycyjnych metod. Dodatkowo, jak podkreśla specjalista z Dental Fraternity w Warszawie, zaletą systemu All-on-4 jest fakt, że gojenie po zabiegu przebiega bardzo szybko.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu implantów mających specjalną powłokę osseointegracyjną, która przyśpiesza zrastanie się z kością.

Ponadto omawiana metoda umożliwia rekonstrukcję zębów również u pacjentów z zanikiem kości. To zjawisko jest powszechne między innymi u osób, które od lat cierpią na bezzębie. Kiedyś warunkiem przeprowadzenia leczenia implantologicznego u pacjentów z tej grupy było wykonanie kosztownego przeszczepu kości. Metoda All-on-4 nie wymaga tej procedury.

Stała proteza umieszczona na implantach jest po prostu komfortowa. Doceniają ją pacjenci, którzy w przeszłości musieli męczyć się z protezą ruchomą. Implanty są stabilne i dają uczucie naturalnych zębów, nie powodując dyskomfortu w czasie mówienia, czy jedzenia.

To rozwiązanie wiąże się również z korzyściami długoterminowymi – zarówno pod kątem ekonomicznym, jak i poprawy jakości życia. Wytrzymałość tej metody stanowi najważniejszą zaletę, ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o długotrwałym użytkowaniu.

Przeciwwskazania do metody All-on-4

Metoda All-on-4 to szansa na prawdziwy uśmiech dla osób cierpiących na bezzębie lub niekwalifikujących się do tradycyjnego leczenia implantologicznego. Jednak nie każda osoba może skorzystać z tego rozwiązania, istnieją bowiem przeciwwskazania, takie jak:

  • niekontrolowana cukrzyca,
  • nieodpowiednia higiena jamy ustnej,
  • choroba nowotworowa,
  • uzależnienia takie jak palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu,
  • choroby dziąseł,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • ciężkie choroby serca,
  • przyjmowanie leków osłabiających kości,
  • alergie na materiały, z których wykonany jest implant.

Każda osoba borykająca się z brakami w uzębieniu lub całkowitym bezzębiem powinna udać się na konsultacje do specjalisty, który zdecyduje, czy jest możliwość skorzystania z rozwiązania All-on-4.

Udostępnij: