Dzieciowo

Kolorowe światy dla małych odkrywców – jak rozwijać wyobraźnię dziecka?

dziecko podczas zabawy

Dzieci uwielbiają zabawki, ale nie każda z nich stymuluje ich kreatywność i rozwój sensoryczny. Dlatego warto postawić na produkty edukacyjne, które poza funkcją rozrywkową mają również za zadanie pobudzić dzieci do eksploracji świata wokół siebie.

Zabawki sensoryczne to idealna propozycja dla najmłodszych. To takie przedmioty, które angażują wiele zmysłów jednocześnie – dotykowy, wzrokowy czy słuchowy. Mogą to być między innymi tarcze obrotowe ze zwierzętami lub kwiatami różnych faktur oraz barw albo drewniane puzzle z figurkami zwierząt pokryte futerkiem imitującym prawdziwe okrycie włosowe.

Różnorodność instrumentów muzycznych

Muzyka jest ważnym elementem życia człowieka już od tysięcy lat i wpływa korzystnie na nasz stan emocjonalny oraz zdrowie psychiczne i fizyczne. Nic więc dziwnego, że chcemy przekazać pasję do muzyki także swoim pociechom.

Instrumentarium dostępnych dzisiaj produktów przeznaczonych specjalnie dla dzieci jest bardzo szerokie: gitary akustycznej (np. ukulele), pianina elektronicznego czy perkusji składającej się np., bębnów, talerzy i werbli. Zaletą produktów, jakimi są instrumenty muzyczne dla dzieci,  jest to, że są one dostosowane do potrzeb najmłodszych – mają mniejsze rozmiary oraz proste w obsłudze.

Warto wspierać rozwój dziecka poprzez muzykę

Muzyka ma nie tylko walory estetyczne ale również poznawcze: pobudza wyobraźnię, uczy skupienia uwagi czy koordynacji ruchowej. Dlatego warto pomyśleć o tym by wprowadzić ją na stałe do życia swojego malucha już od najwcześniejszego wieku.

Nauka gry na instrumencie muzycznym może być świetnym sposobem spędzenia czasu wolnego z rodzeństwem lub równoczesną zabawą dla kilkorga dzieci jednocześnie ucząc je cierpliwości i pracy w grupie. To także okazja dla rodziców aby zaangażować się aktywniej we wzmacnianiu więzi z dzieckiem oraz stworzyć razem coś pięknego!

Podsumowanie

Kolorowe światy dla małych odkrywców to przede wszystkim bogactwo różnorodnych propozycji edukacyjnych dedykowanych specjalnie dla dzieciach – zarówno pod kątem ich formy jak też funkcji które spełniają.

Zabawki sensoryczne angażujące wiele zmysłu zachęcają naszą pociechę do eksplorowania świata a nauka gry na instrumentach muzycznych oprócz ważnych walorów estetycznych pozytywnie wpływa na rozwój dziecka.

Udostępnij: