Dzieciowo

Prezenty, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię

Prezenty puzzle dla dzieci

Dzieci w każdym wieku chcą poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy. Maluchy najlepiej przyswajają wiedzę poprzez zabawę, dlatego kolorowe i rozrywkowe zestawy cieszą się największą popularnością wśród podopiecznych.

Warto podarować pociechom prezent, który w pewien sposób umili ich czas, a do tego pobudzi ciekawość najmłodszych. Zobacz, jakie zabawki i przedmioty najlepiej pobudzą wyobraźnię dziecka.

Kreatywne układanki — nauka cierpliwości

Podopieczni z radością zabiorą się za układanie puzzli. To zabawa, przy której można spędzić czas z całą rodziną. Tworzenie ciekawych obrazków angażuje dzieci oraz ich rodziców.

W zależności od umiejętności malucha można postawić na proste zestawy lub komplety dla zaawansowanych, które obejmują tysiąc i więcej elementów.

Składanie puzzli nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego uczy najmłodszych wytrwałości, pomaga im się skupić i skoncentrować oraz kształtuje zdolności manualne. Mniejsze pociechy z pomocą opiekunów ułożą obrazki przedstawiające bajkowych bohaterów, a większe dzieci będą w stanie samodzielnie stworzyć realistyczne i skomplikowane kompozycje, składające się krajobrazów lub fotografii zwierząt.

To doskonałe zajęcie dla podopiecznych szybko nudzących się zabawkami. Puzzle podtrzymują ich uwagę przez dłuższy czas, fascynują mnogością elementów i bogactwem barw.

Książki dla młodszych i starszych

Dzieci w każdym wieku lubią słuchać bajek czytanych przez opiekunów. Ciekawe opowieści wprowadzają maluchy w świat fantazji i cudownie działają na wyobraźnię pociechy.

Najmłodsze dzieci chętnie wysłuchają baśni lub prostych opowieści ze zwierzątkami w roli głównej. Niestety, rodzice nie zawsze znajdują czas dla swoich pociech, a podopieczni, którzy nie potrafią czytać, nie będą w stanie samodzielnie przyswoić książkowej treści. Idealną propozycją dla wyjątkowo zajętych opiekunów będzie zakup audiobooka. Jest to forma książki mówionej, przeznaczonej do słuchania. Można ją uruchomić za pośrednictwem smartfona, tabletu i innych urządzeń.

Osoby, które nie wiedzą, czy taka forma spodoba się ich maluchowi, powinny szukać audiobook dla dzieci za darmo. Platformy takie jak np. Audioteka.com pozwalają na testowanie przez 14 dni za darmo. Książka czytana przez lektora zajmie pociechy na długi czas i będzie znaczącą pomocą dla zapracowanych rodziców.

Gratka dla małych architektów

Chociaż technologia ciągle postępuje i na sklepowych półkach pojawiają się zadziwiające, zmechanizowane zabawki, to wiele dzieci wciąż uwielbia tradycyjne formy spędzania czasu.

Od wielu pokoleń maluchy spędzają długie godziny na układaniu wież, domków i innych konstrukcji z klocków. Najmłodsi często tworzą murki lub niewysokie instalacje z dużych i lekkich elementów. Wraz z rozwojem maluchów, budynki stają cię coraz wyższe i bardziej skomplikowane, a podopieczni zaczynają preferować małe i zróżnicowane klocki.

Ta prosta zabawa wspaniale wpływa na sprawność umysłową pociech. Podczas budowania konstrukcji dzieci uczą się kolorów i kształtów. Nieco starsze maluchy dowiedzą się, w jaki sposób należy poprawnie łączyć elementy. To pozwoli im zrozumieć, na czym polega planowanie, a rezolutne brzdące dzięki metodzie prób i błędów zbudują wysokie i kolorowe wieże.

Gry planszowe dla całej rodziny

Ciekawe oraz kreatywne gry planszowe rozbawią i zintegrują całą rodzinę. W sklepach można znaleźć wiele propozycji dla młodszych i starszych dzieci. Maluchy będą chciały samodzielnie rozwiązać napotkane problemy, a jeśli im się uda, będą z siebie dumne i uwierzą we własne możliwości.

Wspólne granie to dla dzieci cudowny czas spędzony na interakcji z najbliższymi członkami rodziny. Również dorośli szybko wciągnął się w angażujące, familijne gry.

Prezenty dla dzieci wcale nie muszą być drogie i wyszukane. Wbrew pozorom, maluchy szybko nudzą się modnymi zabawkami. Najmłodsi z pewnością docenią podarunki, które angażują ich wyobraźnię i uczą nowych rzeczy. Drobiazgi takie jak audiobooki, puzzle, książki, klocki, czy gry planszowe od wielu lat są dziecięcymi faworytami, a zabawa tymi przedmiotami przynosi bardzo wiele korzyści.

 

Udostępnij: