Dzieciowo

Krem na odparzenia dla dzieci – kiedy i jak go stosować?

Niemowlak

Odpowiednia pielęgnacja noworodka jest niewątpliwie dla każdej mamy najważniejszą kwestią już od pierwszych dni życia małego człowieka. Doświadczeni rodzice, którzy swoją wiedzę oraz cenne doświadczenie wynieśli z odchowanego lata wcześniej rodzeństwa, niewątpliwie skuteczniej sobie poradzą w sprawie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Jak to jednak często bywa, nie zawsze wiedza i doświadczenie idą w parze z życiem – należy przez to rozumieć, że zarówno rodzice doświadczeni, jak i ci, którzy posiadają swoje pierwsze dziecko, mogą zetknąć się niejednokrotnie z odparzeniami skórnymi u swoich dzieci. Skąd jednak biorą się zmiany skórne i jak im przeciwdziałać? W takich przypadkach – dobry krem na odparzenia dla dzieci to podstawa.

Skąd biorą się odparzenia?

Powodów odparzeń u małych dzieci – zwłaszcza we wczesnym etapie ich życia, jest kilka. Najpowszechniejszymi z nich, jednak zdecydowanie są niedostateczna pielęgnacja skóry małego dziecka, jak i również zbyt rzadkie zmienianie pieluszek. Kiedy pieluszka jest przepełniona, rozkład moczu wraz z kałem wytwarza amoniak, który dodatkowo wywołuje podrażnienia skórne – przyczyniając się tym samym do odparzeń. Dlatego tak ważne jest częste przebieranie noworodków.

Wzmożone napięcie mięśniowe u niektórych dzieci, również przyczynia się do powstawania odparzeń. Noworodek dotknięty wzmożonym napięciem, często zaciska rączki oraz trzyma je zwarto przy ciele, co może skutkować nagromadzeniem się w okolicach pachy nadmiaru potu, który wówczas sprzyja powstawaniu późniejszych odparzeń. Warto zatem doglądać zwłaszcza wrażliwe miejsca na ciele noworodka, gdyż to właśnie tam występuje największe ryzyko zmian skórnych.

Co na odparzenia?

Co, jednak jeśli u naszego dziecka pojawi się wspomniane odparzenie? Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie dobry krem na odparzenia dla dzieci. Przykładem takiego specyfiku jest Sudocrem. Czym jest ten produkt? To nic innego jak krem antyseptyczny, który działa kojąco oraz ochronnie, łagodząc zarówno świąd, jak i podrażnienia u naszego dziecka. Sudocrem jest sprawdzonym kremem, który z powodzeniem znajduje zastosowanie nie tylko w naszych domach, podczas pielęgnacji oraz przeciwdziałaniu odparzeń, a również w szpitalach, przychodniach lub poradniach – Sudocrem bowiem spectrum zastosowania ma szerokie, nie tylko wśród małych dzieci, a również u osób dorosłych.

Sudocrem na odparzenia jest specyfikiem bezpiecznym, szybkim w użyciu oraz przede wszystkim bardzo skutecznym – a takim właśnie powinien być krem na odparzenia dla dzieci. Wystarczy, że rozsmarujemy cienką warstwę kremu na miejsce dotknięte odparzeniem, a reakcja będzie błyskawiczna. Dziecko otrzyma natychmiastową ulgę, co pomoże mu się uspokoić i zasnąć. Dzięki swoim antyseptycznym oraz regeneracyjnym właściwościom, będziemy w stanie dostrzec efekty wizualne na skórze naszego dziecka już w kilka godzin po użyciu kremu.

Pieluszkowe zapalenie skóry

Jedną z poważniejszych dolegliwości, na jakie mogą natknąć się rodzice, jest bez wątpienia pieluszkowe zapalenie skóry. Czym jednak takie schorzenie się cechuje? Pieluszkowe zapalenie to nic innego jak zapalne zmiany skórne w postaci wyprysków, czy pęcherzyków. Do takiego stanu doprowadzić mogą między innymi uszkodzenia mechaniczne. Kiedy dziecko nadmiernie przebiera nóżkami, najbardziej narażone na wzmożone tarcie są jego uda oraz pośladki. Reakcja skóry z kałem i moczem, maceracja naskórka oraz nieprawidłowa higiena to tylko kilka przykładów, które mogą przyczynić się do powstania choroby. Dlatego też nie wolno bagatelizować wszelkich objawów oraz prawidłowo dbać o pielęgnację skóry naszego dziecka.

Jedną ze sprawdzonych metod walki z pieluszkowym zapaleniem skóry, zaraz po częstym wietrzeniu objętych chorobą obszarów, jest właśnie Sudocrem. Dzięki jego właściwościom skutecznie będziemy w stanie poradzić sobie z wszelkimi odparzeniami, nie tylko regenerując skórę naszego dziecka, a przede wszystkim przynosząc mu ulgę już od pierwszych minut po jego użyciu.

Odpowiednia higiena noworodka

Przyczyn powstawania zmian skórnych u naszego dziecka jest mnóstwo, a każda może przyczynić się do poważniejszych chorób takich jak pieluszkowe zapalenie skóry. Skuteczny krem na odparzenia dla dzieci  jak np. Sudocrem, powinien być więc na wyposażeniu każdej domowej apteczki. Wszak wszystkim rodzicom powinno zależeć na dobrym zdrowiu oraz odpowiedniej pielęgnacji noworodka. Sudocrem na odparzenia to wybór o tyle istotny, że w przypadku zaobserwowania pierwszych objawów chorobowych – jesteśmy w stanie skutecznie przeciwdziałać oraz łagodzić stany zapalne występujące na skórze już chwilę po zaobserwowaniu objawów.

Udostępnij: