Kobieco

Jaki depilator wybrać?

Depilator to urządzenie, które umożliwia szybkie oraz długotrwałe usuwanie zbędnych włosków. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Jakie są rodzaje depilatorów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Rodzaje depilatorów

Depilatory to urządzenia, które stosuje się w celu usuwania zbędnego owłosienia. Warto jednak mieć świadomość, że w sprzedaży dostępne są różne rodzaje tego typu sprzętu, które różnią się przede wszystkim sposobem depilacji. W związku z tym wyróżnia się:

  • depilatory klasyczne, wśród których występują modele posiadające mechanizm oparty na pęsetach lub dyskach. W obu przypadkach elementy te osadzone są na specjalnej głowicy, a ich skuteczność jest porównywalna. Warto jednak wiedzieć, że przeznaczone są do innego typu włosków;
  • depilatory laserowe, które emitują pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali. Dociera ona do brodawki, która zostaje uszkodzona lub całkowicie zniszczona, co sprawia, że włos przestaje odrastać;
  • depilatory IPL, które wyposażone są w lampę emitującą spectrum fal świetlnych o różnej długości. Fale te docierają do cebulki włosa, hamując jego dalszy wzrost.

Wszystkie wymienione wyżej urządzenia nazywane są depilatorami, jednak warto mieć świadomość, że modele laserowe oraz IPL są tak naprawdę epilatorami. Wynika to z faktu, że w ich przypadku usuwa się owłosienie długotrwale, czyli następuje epilacja. W związku z tym w niniejszym artykule skupimy się na kwestiach, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze depilatora klasycznego.

Depilator pęsetowy czy dyskowy?

Jak wspomniano w poprzednim akapicie, wśród depilatorów klasycznych wyróżnia się modele pęsetowe oraz dyskowe. Jaki depilator wybrać? Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się przede wszystkim typem owłosienia. Depilator z pęsetami doskonale radzi sobie bowiem z niewielkimi oraz niezbyt gęstymi włoskami. Wynika to z faktu, że pęsety umiejscowione są w sporych odległościach od siebie. W przypadku posiadania gęstego owłosienia lepszym rozwiązaniem będzie więc depilator z głowicą wyposażoną w dyski. Jest on bowiem znacznie wydajniejszy oraz dokładniejszy. Warto jednak zwrócić uwagę na powłokę, jaką są pokryte dyski, ponieważ w niektórych przypadkach może dojść do podrażnienia skóry. Dobrym rozwiązaniem jest wybór depilatora z dyskami ceramicznymi lub pokrytymi warstwą srebra, które nie podrażniają i nie wywołują reakcji alergicznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze depilatora?

Wybierając depilator damski, należy kierować się przede wszystkim jakością, ponieważ przekłada się to na zadowolenie z użytkowania sprzętu. W związku z tym kupując depilator warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • sposób zasilania – w sprzedaży dostępne są bowiem zarówno depilatory przewodowe, jak i akumulatorowe. Wygodniejsze w użyciu z pewnością są te drugie, jednak warto mieć świadomość, że z czasem bateria może tracić swoją żywotność, a co za tym idzie będzie wymagała częstszego ładowania. Może okazać się również, że rozładuje się w trakcie depilacji, co będzie wymagało naładowania akumulatora w celu dokończenia zabiegu;
  • możliwość regulacji prędkości – modele z regulacją prędkości są o wiele bardziej komfortowe w użyciu, co wynika z faktu, że depilacja różnych części ciała wiąże się z różnym stopniem bólu. Może być on szczególnie odczuwalny wtedy, gdy pierwszy raz używamy depilatora klasycznego;
  • możliwość depilacji na mokro – depilowanie na mokro jest nie tylko mniej bolesne, ale również znacznie szybsze. Można w tym przypadku użyć także żelu do mycia, co poprawia komfort depilacji. Sprzęt posiadający funkcję depilacji na mokro jest również znacznie łatwiejszy w czyszczeniu, ponieważ wystarczy opłukać go pod bieżącą wodą;
  • nasadkę chłodzącą – depilatory wyposażone w nasadkę chłodzącą to rozwiązanie dedykowane dla kobiet, które są wrażliwe na ból. Nasadka jest bowiem chłodna w dotyku, dzięki czemu znieczula na moment miejsce depilacji.

Podsumowując, należy stwierdzić, że depilator depilatorowi nierówny, a przy zakupie tego typu sprzętu należy kierować się przede wszystkim jakością. Odpowiednio wybrany model nie tylko zapewni dokładną depilację, ale będzie również służył przez długi czas.

Udostępnij: