Wszystko i nic

Dlaczego warto zacząć chodzić na siłownię?

Dlaczego warto zacząć chodzić na siłownię?

Wielu z nas wie, że aktywny tryb życia jest ważny, jednak  świadomość ta nie zawsze wpływa na jego częstsze uprawianie. Brak czasu, nadmiar obowiązków, brak obeznania z tematem stanowią wierzchołek góry lodowej, która blokuje nam drogę do poprawienia zdrowia, samopoczucia i bardzo często również własnej atrakcyjności.

Z pośród niezliczonych metod treningowych i całego katalogu sportów warto skoncentrować się na klasycznym treningu siłowym. Może stanowić podstawę do której stopniowo możemy dodawać innego rodzaju aktywności.
Trening siłowy może mieć formę:

  • ćwiczeń na wolnych ciężarach,
  • ćwiczeń na specjalistycznych wyciągach,
  • ćwiczeń na drążkach,
  • ćwiczeń na poręczach.

Jedyne czego nam potrzeba to chęć zmiany i gotowość do podjęcia wyzwania. Przygoda z treningiem siłowym na dłuższą metę tak dalece ingeruje w strukturę naszego ciała, że nie sposób opisać tu wszystkich istotnych korzyści, których początek bierze się pośrednio lub bezpośrednio z naszej wzmocnionej aktywności. Jedno jest pewne – to rodzaj sportowego hobby, które zdecydowanie zmienia życie na lepsze.

Jak spalić tkankę tłuszczową wybierając klub fitness

Jedną z polecanych form aktywności są m.in. treningi cardio, do których zaliczamy bieganie, pływanie, skakanie na skakance czy też jazdę na rowerze. Są to doskonałe ćwiczenia na spalanie tłuszczu, gdyż w trakcie ich wykonywania zwiększa się zapotrzebowanie na energię, którą organizm pobiera ze zgromadzonych zapasów tkanki tłuszczowej. Są one nie tylko skutecznym sposobem na walkę z nadprogramowymi kilogramami, ale również świetną metodą na polepszenie kondycji oraz wzmocnienie układu krążenia. Optymalnym uzupełnieniem treningów cardio są ćwiczenia siłowe, które wpływają na rozbudowę masy mięśniowej przy udziale energii pochodzącej z tłuszczu. Ich zaletą jest również pobudzanie produkcji kolagenu, który czyni skórę bardziej jędrną i elastyczną.

Aby wspomniane ćwiczenia spalające tłuszcz przyniosły pożądany efekt, ich czas trwania, intensywność i intensywność muszą być odpowiednio dobrane. Niestety wiele osób popełnia błąd nie zwracając uwagi na tego rodzaju czynniki. Niektóre osoby wyczekują efektów, więc bardzo intensywnie i przez krótki czas. Jeszcze inni, wyznaczając konkretne cele, takie jak: spalić tłuszcz z brzucha, którego nie myślą myśleć o odpowiednim doborze ćwiczeń i diecie. Brak widocznych rezultatów powoduje, że rezygnują z treningu i wracają do starych, niezdrowych nawyków.
Z tego powodu zalecanym rozwiązaniem jest szkolenie pod okiem trenera personalnego, który nie tylko dobierze odpowiednie zajęcia, ale również zapewni dokładność ich wykonywania.

Trening funkcjonalny – siłownia Łódź

Trening funkcjonalny tylko pozornie wydaje się łatwy. Tak naprawdę, aby wysiłek odniósł pożądany efekt, trzeba narzucić sobie niemal mordercze tempo treningu. Trenerzy funkcjonalni polecają ćwiczyć w seriach trwających po 45 lub 90 sekund. Na jedną serię przypada jedno ćwiczenie, które powtarzamy jak najszybciej, po czym od razu przechodzimy do kolejnej serii.

Różnorodność ruchów jest ważna podczas treningu funkcjonalnego. Ułatwiają to dodatkowe urządzenia dostępne w większości klubów fitness.
Należą do nich: hantle, piłki lekarskie, opaski, gumki, torby bułgarskie, stepy, drabinki koordynacyjne i inne. Podobno ciekawy sprzęt często wykorzystywany podczas treningu funkcjonalnego BOSU, czyli połączenie piłki i stepu. Jest to rodzaj kopuły pneumatycznej ze sztywną płaską podstawą, na której praktykant ćwiczy niby w BOS, ale utrzymanie równowagi jest znacznie trudniejsze. Urządzenie służy głównie do ćwiczeń koordynacji, a potrzeba stałej równowagi wzmacnia mięśnie głębokie.

Trening funkcjonalny wzmacnia całe ciało, ale nie powoduje widocznej rozbudowy mięśni. Dzięki imitacji często wykonywanych ruchów, fitness funkcjonalny zmniejsza ryzyko urazów podczas wykonywania codziennych czynności i pozwala nam poruszać się pewniej i wydajniej. Ze względu na to, że łączy w sobie kilka rodzajów ruchu jednocześnie, poprawia gibkość i koordynację. Oprócz tego szybkie tempo ćwiczeń zwiększa ogólną wydolność organizmu i poprawia krążenie krwi. Siłownia Łódź to miejsce, gdzie możesz także liczyć na specjalną strefę do treningu funkcjonalnego z wieloma akcesoriami. W dowolnej chwili skorzystasz z porady oraz opieki wykwalifikowanego trenera, który jest w stanie rozpisać dla Ciebie indywidualny plan treningowy, czy ćwiczenia na prosty kręgosłup.

Dyscyplina czasowa

Wykup karnetu na siłownię jest często pierwszym krokiem do rozpoczęcia przygody z siłownią. Następnym jest zaplanowanie czasu tak, aby znaleźć chęci, by w ogóle na nią chodzić. Trening na siłowni jest w istocie walką z samym sobą, ze słabościami, lenistwem i przede wszystkim zwątpieniem. Jeżeli jesteś świadom braku dyscypliny i cierpliwości, warto opłacić karnet na siłownię z góry na kilka miesięcy.

Niewątpliwie zaletą siłowni jest to, że ułatwia kontrolę nad swoim życiem i uczy samodyscypliny. Pozwala wytyczyć jasne granice czasu na pracę, trening, wypoczynek i rozwój. Obawiasz się, że i tak szybko zrezygnujesz? Mamy dobrą wiadomość: już samo zapisanie się na siłownię jest wystarczającą zachętą, by chodzić na nią regularnie. W połączeniu z osiąganymi wynikami to już pewniak. Udowadniają to najnowsze badania.

Udostępnij: