CkliwieKobiecoWszystko i nic

Jak rozmawiać z kobietą?

Rozmowa z kobietą

Wstęp: sztuka rozmawiania z kobietami

Sztuka rozmawiania z kobietami nie jest łatwa. Jak rozmawiać z kobietą tak, by zachęcić ją do siebie i by przedstawić się w jak najlepszym świetle? Nie ma jednej uniwersalnej techniki na rozmowę z kobietą. Warto jednak poznać pewnie sposoby, jak radzić sobie w kontaktach z kobietami. Ten artykuł będzie pisany z perspektywy kobiecej – przeczytanie go to dobry start do tego, by poprawić jakość swoich relacji z kobietami.

Jak rozmawiać z kobietą?

Kobietę trzeba traktować w pierwszej kolejności jak normalnego, równego sobie człowieka – jeśli będziemy traktować ją z pobłażaniem czy protekcjonalnie, jest spora szansa, że kobieta to wyczuje, a to może mocno zniechęcić ją do kontynuowania rozmowy z nami. W rozmowie z kobietą należy zadawać dużo pytań i liczyć, że ona podejmie dany temat – jest to dobra taktyka zwłaszcza dla tych mężczyzn, którzy nie są zbyt gadatliwi. Ważne, by zadawać pytania sprecyzowane, pod kątem zainteresowań i upodobań danej kobiety.

Gdy osoba zainteresuje się danym tematem, warto ten temat ciągnąć, nie zmieniać go. Kobiety bardzo cenią poczucie bycia wysłuchaną przez mężczyznę – więc nawet jeśli nie jesteśmy dobrzy w rozmawianiu, może okazać się, że słuchanie i odpowiednie, krótkie wtrącenia są naszym wielkim atutem.

Jak budować relacje z kobietą?

Najlepsze relacje z kobietami to te budowane na szczerości i zaufaniu. Nie słuchajmy tych wszystkich kołczów podrywu (z ang. pick-up artists), którzy sugerują, że w relacji z kobietą należy wprowadzać elementy manipulacji i wyszukane techniki utrzymywania przy sobie partnerki. Ważne, by dana relacja była po prostu wartościowa i równościowa. Warto jednak dbać o kobietę, wyręczając ją czasem w codziennych obowiązkach, po prostu spędzając z nią czas, kupując jej prezenty na rocznice związku czy urodziny.

Małe gesty znaczą często bardzo wiele. By wybudować atrakcyjną i wartościową relację z kobietą, warto znaleźć jakieś wspólne hobby – coś, co pasjonuje Was oboje i przy czym dobrze spędza Wam się czas. Najważniejsza jest jednak sfera emocjonalna w związku z kobietą.

Dla kobiet porozumienie uczuciowo-emocjonalne to podstawowa rzecz, jeśli chodzi o relacje. Na niej właśnie opierają się udane związki. Warto próbować wyczuwać partnerkę w jej emocjach i się do nich jakoś dostosowywać. Nie jest dobre podnoszenie  trudnych kwestii, gdy ona jest np. zestresowana czy zła. Kobiety cenią, gdy to mężczyźni wyjdą z inicjatywą porozmawiania na trudne tematy. Utarło się bowiem przekonanie – być może mylne – że mężczyźni lubią zamiatać trudne sprawy pod dywan, a to kobiety są tymi, które wyciągają na wierzch skomplikowane kwestie dotyczące związku.

Warto, by mężczyzna też spróbował wnosić tego typu tematy do relacji – kobieta poczuje się wtedy mile zaskoczona i będzie mieć poczucie, że kwestie związkowe są dla mężczyzny ważne.

Jak pisać emocjonalnie z kobietą?

W pisaniu z kobietą warto poruszać emocjonalne kwestie. Nie trzeba stosować wyszukanych technik, by emocjonalnie pisać z kobietą. Ważne, by dopytywać, jak ona czuje się z danymi kwestiami, jakie ma poglądy na dane sprawy. Pytania o jej uczucia i emocje są podstawowe w emocjonalnej rozmowie z kobietą – kobieta będzie mile zaskoczona, że mężczyzna okazuje jej w ten sposób zainteresowanie.

Mężczyzna prezentuje też w ten sposób fakt, że jest dojrzały emocjonalnie, gdyż rozmawianie o emocjach i uczuciach nie budzi w nim lęku, wręcz przeciwnie – sam ten temat w końcu wprowadza.

W pisaniu z kobietą warto oscylować wokół tematów związkowych – te wzbudzają w kobietach najwięcej emocji, są najciekawsze, najbardziej newralgiczne. A zatem, warto podsyłać takie temat, które mówią o Twojej dojrzałości i o realnym zainteresowaniu związkiem – warto jednak, by było to podane subtelnie. Pisząc z kobietą zwłaszcza na początku, nie nalegaj, że ma ona deklarować się na coś poważniejszego – kobietę może to spłoszyć.

O czym pisać z dziewczyną – przykłady?

Na początek pisania z dziewczyną warto wybrać tematy bezpieczne. Sprawdzonym tematem, o którym warto pisać z dziewczyną, są zwierzęta. Kto nie ma swojego najukochańszego pupila w domu lub swojego ulubionego gatunku zwierzaka? Jest duża szansa, że dziewczyna wejdzie w ten temat jak w masło.

Jeśli sami mamy zwierzaka, łatwo można stworzyć nić porozumienia. Innym pewnym tematem są podróże – mało kto nie zwiedził w swoim życiu jakiegoś pięknego zakątka Polski czy świata. Warto oczywiście podać ten temat, jeśli sami mamy jakieś doświadczenia związane z podróżowaniem. Możemy tym samym nieźle zaimponować dziewczynie.

Od czego zacząć rozmowę z kobietą?

Nie jest to łatwa kwestia. Czasem można nawiązać do określonej sytuacji, np. gdy spotykasz dziewczynę na koncercie, możesz zagadać o to, jak podoba jej się występ, a potem rozmowa często toczy się już sama. Na pierwszej randce z aplikacji randkowej, sprawdzonym pytaniem jest to o jej hobby – jest ono standardowe, ale może otworzyć bardzo ciekawą rozmową, zwłaszcza wtedy, gdy Ty też interesujesz się różnymi rzeczami, o których lubisz opowiadać.

Bardziej wyszukanym tematem jest pytanie o feminizm – warto byś wyrobił sobie określone zdanie na jego temat, pozytywne lub negatywne. Zabłyśniesz tym, że interesujesz się kwestiami związanymi z kobiecością. Kobiety najczęściej mają silne zdanie na temat feminizmu – mogą być albo jego gorącymi zwolenniczkami, albo zagorzałymi przeciwniczkami. Jeśli okaże się, że macie odmienne zdania, warto, by kobieta poczuła się mimo wszystko zrozumiana i wysłuchana – takie przeprowadzenie rozmowy to klucz do sukcesu.

Udostępnij: