Wszystko i nic

Awenturyn kamień – właściwości magiczne i nie tylko. Jak rozpoznać awenturyn?

awenturyn kamień w buteleczce

Awenturyn kamień to idealna rzecz dla osób, które kochają przygody, gdyż podobno on je przyciąga. Jeśli zatem jesteś rządna przygód i wszelkich nowości, zdecydowanie powinnaś nosić ten kamień przy sobie. Kochają go zarówno jubilerzy, jak i ezoterycy, którzy bardziej niż ktokolwiek inny wierzą w magiczną moc kamieni. Awenturyn pasuje idealnie do wszystkich osób o znakach zodiaku takich jak: rak, byk i strzelec. Masz już swój kamień?

Awenturyn kamień – jak rozpoznać Awenturyn?

Chyba nikt się nie spodziewał, że kiedyś nadejdą czasy, gdy połowa dzieciaków w wieku nastoletnim, będzie życzyła sobie na prezent urodzinowy czy świąteczny, by kupić im kamienie. Chyba coraz więcej osób wierzy w ich moc. Jednak zanim dokonamy takiego zakupu, warto zastanowić się, który kamień będzie odpowiedni dla konkretnej osoby.

Jak rozpoznać Awenturyn?

Awenturyn, to jedna z odmian kwarcu. Jest on zielony  w związku z tym, że ma w swoim składzie sporo krzemionki. No ale kamień ten może mieć też inne barwy: od czerwonej czy różowej, aż po niebieską.

Awenturyn nie jest przejrzysty, a gdyby przyjrzeć mu się bliżej można by zauważyć, że cały się mieni, poprzez całą masę drobinek.

Tylko naturalny kamień ma swoje magiczne moce – o czym warto pamiętać. A Awenturyn można z łatwością stworzyć sztucznie. Obawiasz się, że Twój kamień nie jest naturalny? Te sztuczne do złudzenia przypominają oryginał, dlatego najlepiej sprawdzić jego oryginalność u jubilera.

Zobacz też: Agat – jak wygląda i jakie właściwości ma ten kamień?

Awenturyn kamień – właściwości

Awenturyn określa się często głównie mianem kamienia, który wręcz przyciąga wszelkie przygody. Jest to zatem amulet dla osób, które totalnie nie lubią nudy – no cóż.. zatem zdecydowanie się z nim “dogadam”. Bo ja nie znoszę, kiedy nic się nie dzieje. Wciąż myślę o tym, jak zorganizować sobie więcej magii.

Dodatkowo jest to też kamień, przypisany do mojego znaku zodiaku (byk) i wpisałam go już na listę marzeń do spełnienia a jako, że wcale nie jest taki drogi, to myślę, że rozprawię się z tym marzeniem jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Jest to też kamień AWANSU. A ja mam w tym rok taki plan, żeby awansować w każdym z moich biznesów.

Awenturyn pomaga się wyciszyć i odstresować, a w dodatku pomaga w zasypianiu.

Jest też świetnym wsparciem dla osób, które mają problemy z cholesterolem, a także z tarczycą.

No i jest coś jeszcze – jeśli masz problemy z seksualnością (libido), to koniecznie noś ten kamień zawsze przy sobie.

Awenturyn – właściwości magiczne

I to jest to, co kocham najbardziej. Magia! Często ludzie jej nie widzą, ale dla mnie ona istnieje. Potrafię ją odnaleźć dosłownie wszędzie.

A Awenturyn posiada sporo magicznych właściwości:

  • jest magnesem na szczęście  – przecież wszyscy o tym szczęściu marzymy
  • jest lekiem na całe zło dla niecierpliwców – pomaga się tej cierpliwości nauczyć
  • Pozwala podejmować przemyślane decyzje
  • Jest motywacją do działania, nadaje się dla liderów, bo wzmacnia wszelkie zdolności przywódcze
  • jest wsparciem dla osób pracujących z urządzeniami elektrycznymi i WiFi, gdyż redukuje skutki działania pola elektromagnetycznego
  • przyciąga jak magnez również pieniądze

Aby nasz Awenturyn wykazywał najlepsze działanie, najlepiej nosić go na wysokości serca – ale uwaga! On nie może dotykać naszej skóry przez okres dłuższy, niż 12 godzin. Czasami tak się po prostu zdarza i wtedy nie ma powodu do paniki, ale go wówczas dobrze wypłukać pod bieżąco, ciepłą wodą. Do osuszenia odstawiamy go gdzieś na słońce – na przykład na parapet. Po kilku godzinach wrócą mu magiczne moce.

Awenturyn można trzymać również pod poduszką.

Dla mnie ten kamień to jest strzał w dziesiątkę i najchętniej sprawiłabym sobie go w każdej możliwej gamie kolorystycznej – od koloru zależą też jego właściwości. A Ty.. masz już swój szczęśliwy kamień?

 

Udostępnij: