Wszystko i nic

Agat – jak wygląda i jakie właściwości ma ten kamień?

Agat jest przepięknym, półszlachetnym minerałem, który ma całe mnóstwo pozytywnych właściwości. Wspiera naszą fizyczną, emocjonalną i intelektualną równowagę, ale też może nam dodać w znacznym stopniu pewności siebie. Agat uspokaja, pomaga się skupić i skoncentrować. Pozwala pożegnać się z wszelkim żalem, a nawet z gniewem. Pożegnać się poniekąd z trudną przeszłością i jednocześnie rozpocząć coś zupełnie nowego. To kamień wspierający nasz rozwój duchowy – prawdziwa petarda!

Agat – jak wygląda ten kamień?

Aż chciałoby się rzec, że Agat to kamień, który pokazuje nam naprawdę jak ważne jest wnętrze. Bo gdyby tak spojrzeć na niego pierwszy raz, raczej nie zauważylibyśmy nic szczególnego.

Szara bryła, nie przykuwająca uwagi. Ale wystarczy go rozciąć by ujrzeć wnętrza tak kolorowe i niepowtarzalne, że aż trudno w to uwierzyć. Kolory we wnętrzu tego kamienia układają się w pasy – charakterystyczne dla niego.

Agat – właściwości

Agat, przede wszystkim może przywrócić nam życiową równowagę i to tak kompleksowo, że dosłownie w każdym aspekcie naszego jestestwa.

Agat właściwości ma też takie, że może nas zachęcić do praktykowania medytacji, oraz całego rozwoju emocjonalnego, a także duchowego – i to na wysokim poziomie.

Energia tego kamienia jest też skoncentrowana na tym, abyśmy z jego pomocą mogli zapominać o tym co złe. Wybaczać. Wyzbywać się całej złej energii i z wielką nadzieją patrzeć w przyszłość i otworzyć się na NOWE.

Agat pomaga również poprawić koncentrację oraz po prostu.. myśleć!

Agat ma też niezliczoną ilość właściwości zdrowotnych, a należy do nich:

 • zmniejszenie pieczenia czy podrażnienia oka  -wystarczy przykładać kamień do zamkniętych powiek,
 • zmniejszenie swędzenia po ukąszeniach owadów – i nie tylko,
 • przyspieszenie wchłaniania się krwiaków,
 • pomoc w gojeniu się ran,
 • pomoc w radzeniu sobie z problemami z jelitami, układem moczowym, a nawet z wątrobą,
 • wsparcie przy problemach ze snem.

Zobacz też: Rubin. Kamień szlachetny o niezwykłych właściwościach. Poznaj je

Agat – rodzaje

Wszystkie powyższe właściwości można przypisać do każdego rodzaju tego kamienia. A tych rodzajów jest sporo i każdy Agat ma swoje dodatkowe, oddzielne właściwości. Jakie?

 • Agat biały – to kamień sukcesów. A dodatkowo jeśli będziemy go miały zawsze przy sobie, to nie pozwoli zbliżyć się do nas żadnemu wampirowi energetycznemu.
 • Agat mleczny – wspomaga walkę z przeziębieniami oraz leczenie takich problemów jak bóle kończyn czy pleców, a nawet reumatyzm. Jest też wielką pomocą dla meteopatów.
 • Agat różowy – to kamień każdego rodzica, gdyż może zwiększyć pozytywne uczucia pomiędzy rodzicem, a dzieckiem. Wyjątkowe jest w nim również to, że jeżeli jesteś osobą, która ma w sobie zdolności jasnowidzenia, to agat różowy będzie je wzmagał.
 • Agat błękitny – to kamień idealny dla osób, które mają problemy z komunikacją. Dzięki niemu ludzie wreszcie zaczną rozumieć to, co masz im do powiedzenia. Dzięki błękitnemu agatowi przestaniesz też wreszcie czuć lęk przed odrzuceniem, a jeśli masz depresję i doskwierają Ci różne lęki, to ten Agat też Ci pomoże.
 • Agat muszlowy – ten kamień powinny mieć przy sobie kobiety, które chcą zajść w ciąże. Ale jest to też kamień sukcesów. Ma również zbawienny wpływ na naszą wątrobę.
 • Agat czarny – choć chęć do życia kojarzy nam się raczej z tęczą, niż z kolorem czarnym, to ten Agat właśnie wspiera walkę z depresją i rozładowuje napięcie, a także stres.

Magiczna moc kamieni jest coraz częściej doceniana przez ludzi. A Ty.. czy znalazłaś już swój NAJWAŻNIEJSZY kamień?

Udostępnij: