Wszystko i nic

4 pomysły na prezent handmade na Święta

Uwielbiam dawać prezenty. Lubię też je dostawać, ale nie potrafię ich przyjmować. Zawsze było mi łatwiej dawać, niż brać. Zawsze też jednak mówiłam, że najbardziej doceniam upominki od serca. Prezent handmade za każdy razem wywołuje u mnie zachwyt. Nie ważne czy jest to choinka z piernika, z orzechów, czy skrzat ze skarpety albo coś, co było jeszcze bardziej czasochłonne. Liczy się fakt, że ktoś chciał ten czas dla mnie poświęcić i włożył w przygotowanie upominku całe swoje serce.  Dziś mam dla Was aż 4 pomysły na takie prezenty handmade, które możecie zrobić samodzielnie.

Prezent handmade – co to może być?

Podczas spotkania Klubu Mamy Do Pogadania, zorganizowaliśmy sobie świąteczną wymiankę. Każda mama musiała przygotować upominek dla kogoś innego, ale nikt nie wiedział dla kogo 🙂 Tak się stało, że ponieważ to ja rozdzielałam pary postanowiłam, że dla mnie prezentu nie będzie, a prezent od nas wręcz Damian i on również w tej wymiance coś dostanie. Jednak dziewczyny zrobiły mi niesamowitą niespodziankę i każda z nich dorzuciła coś do wielkiej, prezentowej torebki. Wśród wielu upominków znalazł się także niejeden prezent handmade. Chciałabym Wam je pokazać, gdyż takie upominki mogą być świetnym pomysłem na świąteczne gifty last minute.

Choinka z orzechów

Nie miałam pojęcia, że nasza Natalia ma takie zdolności. Tzn byłam tych zdolności pewna, ale myślałam, że to raczej talent związany z rysowaniem, niż z tworzeniem takich cudeniek. Natalia dała mi choinkę z orzechów, które przytwierdziła klejem na gorąco do papierowej “rurki” po ręczniku kuchennym. Choinkę ozdobiła białymi piórkami i gwiazdką, a także lampeczkami. Całość prezentuje się przecudownie!

prezent handmade

Prezent handmade – choinka z piernika

Sandra i Marta również zaskoczyły mnie kreatywnością. Przecież wszyscy pieczemy pierniczki na Święta, prawda? Nie odważyłabym się zrobić chatki z piernika – to za trudne – ale taka choineczka do najtrudniejszych nie należy 🙂 łączymy wszystko lukrem, zdobimy, pakujemy w celofan i świąteczny upominek handmade gotowy. Bardzo Wam polecam takie rozwiązanie choć przyznam, że Feli czai się na tą choinkę od samego początku. A szkoda ją zjeść 😉

prezent handmade

Mikołaj “z szydełka”

Talent Agnieszki jest niesamowity. Tym ślicznym Mikołajkiem jara się nawet Damian. Ja nigdy nie byłam fanką “przytulanek”, ale ten Mikołajek jest tak uroczy, że nie potrafię przestać się nim zachwycać. Widziałam jeszcze inne dzieła Agi i jestem przekonana, że niejedno dziecko (i dorosły) chciałoby mieć choć jedno jej dzieło w swoim domu.

prezent handmade

Skrzat ze skarpety – jak zrobić?

A czwarty prezent handmade to już moja własna inwencja twórcza 🙂 Naoglądałam się w internecie tutoriali i zapragnęłam mieć własnego skrzata! To sobie go zrobiłam, a wszystko opisałam dokładnie pod linkiem: krasnal ze skarpety pod choinkę.

Zachęcam Was do majstrowania własnoręcznych prezentów. Radość z ich wręczania jest ogromna, ale już samo ich wykonywanie daje sporo frajdy. I można w to włączyć też dzieciaki!

Udostępnij: