Dzieciowo

AQUA Dragons – kosmiczna zabawka od GonzoToys. Pierwsze zwierzątko dla dziecka?

Od kilku tygodni żywo obserwujecie naszą hodowlę smoków. Byłam przekonana, że kiedy rok temu pokazaliśmy je po raz pierwszy, wszyscy już je poznaliście, ale jednak okazało się, że nie! Postanowiłam więc, sfilmować Wam jak to wszystko wygląda, krok po kroku. Mam nadzieję, że zarówno ta recenzja, jak i filmik, będą dla Was przydatne i pozwolą Wam ocenić, czy Aqua Dragons to fajny pomysł na prezent dla dziecka!

Aqua Dragons – kosmiczna zabawka!

Zanim sama miałam okazję poznać Aqua Dragons, sporo o tej zabawce czytałam, Przeglądałam przede wszystkim recenzje blogerów, którym ufam, bo niestety wiem jak zazwyczaj wygląda reklama na różnych stronach. Opinie były bardzo dobre, więc pokazałam smoki moim Chłopcom, którzy żywiołowo zareagowali na wieść o możliwości otrzymania takiego prezentu świątecznego.

No i znaleźli Aqua Dragons pod choinką, ale pamiętam, że z powodu ich ciągłych wyjazdów odwlekaliśmy mocno założenie hodowli, a ja nie chciałam, żeby jakikolwiek etap ich ominął. W końcu ją zapoczątkowaliśmy i to była ogromna frajda dla całej rodzinki.

Prawie rok później znów zaczęliśmy od nowa

Tym razem jednak zaopatrzyliśmy się od razu w dodatkowe jedzonko, którego poprzednio nam po prostu zabrakło.

Nie wiem czy to zasługa tego, że październik był ciepły, czy po prostu przypadek, ale tym razem nasze smoki wykluły się dużo wcześniej. Już po kilku dniach obserwowaliśmy malutkie, białe kropeczki, które żwawo pomykały wodnymi ścieżkami.

Aqua Dragons – zalety

Jeśli macie w domu malucha, który od dawna prosi Was o pierwsze zwierzątko, to smoki będą idealnym pomysłem na sprawdzenie, czy Wasze dziecko jest już na tyle odpowiedziale, by powierzyć mu później opiekę nad psem, czy kotem.

O nasze smoki trzeba dbać. Regularnie je napowietrzać i karmić. To uczy systematyczności i konsekwencji, ale jest też idealnym rozwiązaniem dla dzieci ciekawych świata. No bo jak to tak.. z pierdyliarda drobnych jajeczek wyrasta tyle żywych stworzeń? Nie ukrywam, że nawet dla mnie była to ogromna niespodzianka i zaskoczenie.

Warto obserwować rozwój smoków tydzień po tygodniu. Gdy się wyklują, to jedyne małe kropeczki, które najłatwiej zauważyć przez lupę.

W 3 tygodniu hodowli, smoki osiągają dorosłość i są w stanie się rozmnażać.

Czwarty tydzień to czas zabawy i łączenia smoków w pary (to naprawdę widać 🙂 ).

A w piątym tygodniu życia smoków, można zauważyć samiczkę z jajeczkiem na grzbiecie. Dorosłe smoki różnią się od siebie, ale tego nie da się opisać słowami. Trzeba zobaczyć na własne oczy.. Obejrzyjcie koniecznie nasz filmik:

Aqua Dragons

Aqua Dragons

Aqua Dragons

Aqua Dragons

aqua dragons

aqua dragons

aqua dragons

aqua dragons

Smoki można kupić bezpośrednio w sklepie Aqua Dragons.  Zachęcam też do obserwowania profilu Na Fb i Instagramie.

Pamiętajcie, że woda dla naszych smoków MUSI być mineralna. Żadna tam kranówa, a już na pewno NIE WODA GAZOWANA. Jeśli w akwarium zbiorą się glony, pod żadnym pozorem ich nie usuwajcie. To normalne. A w razie, gdyby woda wyparowała, po prostu dolejcie nowej. Musi mieć temperaturę pokojową. Bardzo polecam Aqua Dragons jako prezent dla dziecka, które już wszystko ma 😉 U nas w zasadzie jest taka sytuacja i smoki świetnie się sprawdziły!

 

Udostępnij: