Od kuchni

Dietetyczne kulki mocy – najlepszy przepis z 2 składników!

Czasami mamy ochotę na szybki deser. Wtedy z pomocą przychodzą nam kulki mocy. To bardzo fajna opcja, bo robi się je tylko z dwóch składników, a ich przygotowanie nie trwa więcej niż trzy minutki – dosłownie!

Kulki mocy – czego nam potrzeba?

  • masełko orzechowe (ja miałam takie z miodem od razu. Jak macie zwyczajne, to przydałoby się odrobinkę dosłodzić erytrytolem, albo miodkiem)
  • mąka kokosowa

No.. dla wielbicielu zarówno kokosa, jak i orzechów, to jest po prostu niebo w gębie!

Chyba się domyślacie, że żeby zrobić te kulki mocy, musimy wszystko po prostu zmieszać? Ja, dałam około 3/4 szklanki mąki kokosowej i mniej więcej 4 łyżki masła orzechowego.

Dodam, że wyszła nam bardzo plastyczna masa, którą z pewnością wykorzystamy też podczas zajęć sensorycznych z maluszkami.

Część kulek mocy obtoczyłam w wiórkach kokosowych, a część w rozdrobnionych orzeszkach nerkowca. Ale bez tego też świetnie świetnie smakowały.

kulki mocy

Kto się skusi na takie pyszności? Gdybyście do masy dodali łyżeczkę proszku do pieczenia, możecie z niej wyczarować też orzechowo czekoladowe ciasteczka. Wystarczy je piec w 180 stopniach przez około 12 minut. Smak również obłędny. Ale my wolimy kulki mocy – jest szybciej 😉

Udostępnij: