Podróże małe i dużeWszystko i nic

Karkonoskie Tajemnice – atrakcje w Karpaczu

Wstępnie, gdy planowałam nasz ostatni urlop umówiłam się z Damianem, że będziemy mieszkać w Karpaczu. Ale gdy przyszło co do czego okazało się, że niestety wszystkie noclegi są bardzo drogie a tam gdzie warunki były ok a koszt pobytu niewygórowany, brakowało miejsc. No i tym sposobem, znaleźliśmy się na dłużej w Szklarskiej Porębie a w Karpaczu odwiedziliśmy jedynie Karkonoskie Tajemnice.

Karkonoskie Tajemnice – co to takiego?

Zanim zacznę Wam opowiadać jakie to wyjątkowe miejsce – tak właśnie jest – muszę wspomnieć o samej obsłudze. Chyba jeszcze nigdy (i nigdzie) nie spotkaliśmy się z tak przemiłym przyjęciem. Pracownicy nie tylko wydają bilety, obsługują stanowisko kasowe, gdzie można zapłacić za pamiątki, ale także służą pomocną dłonią. Są wręcz “za nami” podpowiadając i pokazując nam odpowiednie rozwiązania. Widać, że nie są tam za karę, a z prawdziwej pasji.

No ale do rzeczy – co to takiego te Karkonoskie Tajemnice?

W opisie strony odnajdujemy informację, że to największa atrakcja turystyczna w Karkonoszach. To zależy jak na to spojrzeć bo dla większości turystów, tak naprawdę największą atrakcją są właśnie same Karkonosze. Na mnie – jako na osobie, która na co dzień mieszka na totalnie PŁASKIM terenie – to góry robią największe wrażenie. Ale muszę przyznać, że gdy przestąpiliśmy próg Karkonoskich Tajemnic – a szczególnie zeszliśmy “do piwnicy” – zachwytowi nie było końca.

Idea Karkonoskich Tajemnic

To miała być przygoda. Tajemnicza wędrówka “górskimi szlakami” pełna zmysłowych doznań. Aranżacje światowej sławy artystów, piękne legendy i cała masa wyjątkowych historii – to tylko wielki skrót tego, co możecie tam spotkać.

Jest klimatycznie – to trzeba przyznać. Są miejsca, gdzie musisz przystanąć na chwilę w skupieniu i wsłuchać się w opowieści ale i takie, gdzie uczestniczysz w całym tym przedstawieniu. Jest gra świateł, wszechobecne dźwięki, które wydobywają się z przedziwnych zakątków, wiele niezbadanych zjawisk przyrody. Sam możesz rozpętać burzę i ulewę. Czujesz ten zapach przygody. Nie ma innej opcji.

Zupełnie jakby Duch Gór Cię przenikał. Jakby chciał przekazać Ci swoje myśli w ten zupełnie niezwykły sposób.

Trudno stamtąd wyjść ale kiedy wyjdziesz, będziesz bogatszy nie tylko o historię Karkonoszy ale i niezwykłe wrażenia, o których chce się mówić innym.

karkonoskie tajemnice

karkonoskie tajemnice

karkonoskie tajemnice

NASTĘPNA STRONA

 

1 2
Udostępnij: