Wszystko i nic

Sklepy otwarte w niedzielę – kiedy jest otwarta Galeria Malta?

Chyba nas wszystkich zdziwiła nieco decyzja rządu dotycząca niemożliwości handlu w dzień pański. Teraz sklepy otwarte w niedzielę to naprawdę rzadkość zwłaszcza, że od stycznia tak naprawdę mamy tylko jedną niedzielę handlową – ostatnią. A my lubimy pojechać sobie czasem gdzieś dalej – na przykład do Poznania – bo tam czeka na nas choćby uwielbiana przez nas Galeria Malta.

Galerie handlowe w Gnieźnie nie mają się czym pochwalić

Bo ani tu dobrze zjeść, ani spędzić czas inaczej, niż tylko na zakupach. Dlatego my lubimy od czasu do czasu uciec z tego smutnego Gniezna, gdzie nawet jeśli chodzi o kulturę nie dzieje się praktycznie nic. Poznań za to, jest przecież niewiele dalej. Tak naprawdę to jeśli wyjedziemy z domu w niedzielę rano (drogi są wówczas prawie puste), to na miejscu jesteśmy po maksymalnie 45 minutach.

Dlaczego akurat Galeria Malta?

Być może dlatego, że jest nam do niej po prostu najbliżej, ale też wiążą się z nią miłe wspomnienia. Już nie z czasów studiów, bo wówczas tejże galerii jeszcze po prostu nie było, ale takie późniejsze.. związane z wolnością a raczej jej odzyskiwaniem. Poza tym samo jej położenie  jest prze fantastyczne bo galeria Malta znajduje się nieopodal jeziora Maltańskiego, nad którym uczyłam się na nie jedną sesję egzaminacyjną i nie jeden raz spacerowałam wzdłuż niego spalając zbędne kalorie i poznając nowych ludzi. Tam jest po prostu pięknie. Ja kocham Poznań i jeśli tylko miałabym okazję, to z pewnością zawitałabym tam na stałe a tymczasem bardzo chętnie tam wracam – po prostu.

Sklepy otwarte w niedzielę

Kiedy ogłoszono, że już nie będzie można normalnie – legalnie – handlować w niedzielę byłam trochę oburzona. Później jednak uznałam, że przecież wszyscy ci ludzie, którzy pracują w sklepach też mają prawo do odpoczynku w tym czasie. Że i oni mają swoje rodziny, chcieliby coś sobie zaplanować i jakoś łatwiej byłoby mi to przełknąć zwłaszcza, że zakaz handlu w niedzielę tak naprawdę nie obowiązuje wszelkich jadłodajni ani miejscówek, gdzie czeka na nas rozrywka. To też dalej możemy iść do kina czy zjeść na mieście nie gotując w niedzielę.

Jakie jeszcze sklepy mogą być otwarte w niedzielę?

Jeśli zabrakło Ci chleba, a na dworcu kolejowym znajduje się piekarnia, to z pewnością kupisz go tam nawet w niedzielę wolną od handlu. Można też handlować na stoiskach i straganach, związanych z imprezami masowymi. W Gnieźnie w każdą niedzielę  – nawet tą wolną od handlu, można też kupić kwiaty w kwiaciarni i coś słodkiego w cukierni. Otwiera się też cała masa sklepów typu “wszystko i nic” łamiąc przy tym zasady oczywiście ale najwyraźniej przewidywana kara nie jest tak wysoka, by przestraszyć nieuczciwych przedsiębiorców.

My, wybraliśmy się do Galerii Malta akurat w niedzielę handlową, ale też głównie z myślą o tym, żeby po prostu pójść do kina i zjeść dobry obiad bez wielu godzin spędzonych w kuchni.

Najfajniejszą atrakcją jaką tam zastaliśmy był zupełnie nowy wymiar kina – wirtualna rzeczywistość. Pokazywałam Wam na Instastory z jakim przejęciem chłopcy oglądali kolejne, krótkie animacje, które składały się w dłuższy blok filmowy.

Zajrzeliśmy też oczywiście do Multikina i odwiedziliśmy PizzaHut – Mikołaj to prawdziwy pizzo żerca. Za to Feli nie odpuszcza wizyty w Mc Donalds. A ja, tym razem grzecznie, zamówiłam sobie najlepszą na  świecie wątróbkę w pomidorach. Jeszcze nigdy mi tak nie smakowała.

galeria Malta

galeria Malta

galeria Malta

galeria Malta

galeria Malta

galeria Malta

galeria Malta

A przy okazji, oczywiście poszliśmy też na mały shopping, jakże by inaczej:

galeria Malta

galeria Malta

galeria Malta

galeria Malta

galeria Malta

galeria Malta

galeria Malta

galeria Malta

galeria Malta

Galeria handlowa to naprawdę super rozwiązanie zakupowe dla rodzin z dziećmi. Wszystko da się załatwić w jednym miejscu. Obkupić się, najeść, i jeszcze skorzystać z rozrywki. Nie wyobrażam sobie śmigania z dzieciakami po dziesiątkach sklepów w całym mieście  – zwłaszcza przy brzydkiej pogodzie. Dlatego pewno jeszcze nie raz zawitamy do galerii Malta i kto wie, może nawet się tam spotkamy? 😉

Udostępnij: