Wszystko i nic

Najbardziej wyczekiwane zapowiedzi książkowe najbliższych dni

Z radością stwierdzam, że choć rok się jeszcze nie skończył, ja niemalże do końca opanowałam plan na 2018. Prawie każdy punkt został odkreślony i choć do niektórych zadań miałam przyłożyć się bardziej – przynajmniej je zrealizowałam 🙂 Plany na 2019 już się tworzą. Część działań rozpoczęłam jeszcze w grudniu. Jaram się tak mocno jak zawsze, gdy zaczynam coś nowego 🙂 ale w przyszłorocznych planach jest też więcej czasu na książki. Dziś przedstawiam Wam zapowiedzi książkowe najbliższych dni, na które czekam. Może i Wam coś wpadnie w oko!

Koszmarny Karolek – niczym przygody Mikołajka

Koszmarny Karolek i jego młodszy brat – Doskonały Damianek 😉 Chłopcy jeszcze nie znajdą tej serii. Za to kochają przygody Mikołajka! Myślę, że i ta seria książeczek przypadnie im do gustu choć nieco się obawiam, że bohaterowie – prócz licznych wrażeń podczas czytania opowiastek – mogą też dostarczyć im pomysłów na kolejne łobuzerskie zachowania. Mimo to – zaryzykuję. Staram się wyrabiać w nich nawyk codziennego czytania i nawet jeśli nie ja sięgam po książkę, to mój osobisty “Koszmarny Karolek” czyta osobistemu “Doskonałemu Damiankowi” 😉 Wystarczyłoby tylko podmienić imiona i scenariusz z życia wzięty.

 

    

Inne zapowiedzi książkowe dla dzieci

Są jeszcze inne dziecięce propozycje, które z całą pewnością zasilą naszą biblioteczkę. Premiera kolejnych jest już bardziej odległa, ale mimo to wyczekujemy na nie już teraz. Co jeszcze wpadło nam w oko?

  • znów kręcimy się trochę w tematyce książek o niesfornym Mikołajku bo ten sam ilustrator. Tym razem książeczka pt. “Marcelek”. Jest to opowieść o prawdziwej przyjaźni, takiej do ostatnich dni

zapowiedzi książkowe

  • Znacie książki o Panu Kuleczce? Jeśli tak, to z całą pewnością zachwyci Was też “Figiel i Psikus”. To zabawna – choć chyba lepiej napisać WESOŁA – książka o mocy przyjaźni a także o tym, że uśmiech może przynieść ulgę w absolutnie każdej sytuacji.

  • “Powiedzenia do zgryzienia” – fajna propozycja by zaznajomić dzieci w popularnymi powiedzonkami. My na pewno wykorzystamy też w trakcie animacji 🙂

  • “Ciało – śmiało” to jest podobno taki krótki przewodnik o dojrzewaniu. Wiem, że mam w domu dwóch chłopców, a nie mężczyzn, ale to się tak szybko zmieni, że ho, ho. Poza tym u nas coraz częściej już teraz pojawiają się dziwne pytania. Czasem nawet sprawiają, że czuję się zakłopotana. Myślę więc, że ta książka koniecznie musi stanąć na naszej półce po to, bym mogła po nią sięgnąć w odpowiednim momencie.

  • “Kuba i Kanga” – to będzie cudo. Ja to wiem! Czuję to w kościach i w serduchu i jeszcze intuicja mi tak podpowiada 🙂 Doceniam moc prawdziwej przyjaźni i uważam, że absolutnie każda opowieść w tym temacie jest magiczna. Chciałabym, żeby i moje Pierduśniki wiedziały, jak wyjątkowa może to być więź, i że ZAWSZE warto o nią dbać, nawet gdy jest trudna, albo dla wielu niemożliwa. Dlatego tą propozycją jaram się chyba najmocniej i już przebieram nóżkami w oczekiwaniu.

Więcej propozycji znajdziecie TUTAJ

Jak widzicie jest na co czekać. A to tylko propozycje literatury dziecięcej  i nie wszystkie. Mam informacje od wydawnictw o przepięknych propozycjach i już się nie mogę doczekać, kiedy będę się mogła nimi z Wami podzielić 🙂

Myślę, że przygotuję dla Was też taki wpis w tematyce dla dorosłych. Bo i tutaj będzie ciekawie. Dużo fajnych nowości naprawdę dla każdego. A w przyszłym roku będzie też więcej recenzji i książek i gier. Wszystkiego będzie więcej. Mnie w sieci też – bo podjęłam decyzję o tym, że skoro praca przez internet przynosi mi najwięcej satysfakcji a dodatkowo są z tego korzyści finansowe, to nie warto pchać się na etat w korporacji stacjonarnie. Dojście do tego punktu zajęło mi  5 długich lat – ale było warto!

Udostępnij: