Wszystko i nic

Filmy Fantasy – 5 najlepszych seriali i filmów fantasy wg. Damiana

Dziś trochę z innej beczki, bo uciekniemy do świata fantastyki. Chciałbym się z wami podzielić moimi ulubionymi pozycjami wartymi zobaczenia. Filmy fantasy bądź seriale nie zawsze porywają za sobą tłumy i pewnie wielu z was też czasami podchodzi sceptycznie do tego typu produkcji, ja od dawna lubię i często uciekam do świata fantasy po to, by choć na chwilę oderwać się od codzienności. To taka odskocznia od świata gdzie nic do końca nie jest oczywiste i czasami przeplata się z życiem codziennym naszych bohaterów- ale do rzeczy. Oto lista i krótki wstęp do każdej propozycji , który przybliży wam fabułę.

Filmy Fantasy – Grimm

Jest to serial odpowiadający historię detektywa Nicka Burckhardt, który wiedzie normalne i spokojne życie u boku swojej ukochanej Juliette. Wszystko zmienia się gdy Nick zaczyna widzieć w otaczającym go świecie potwory. Umierająca ciotka wyjawia mu wówczas rodzinny sekret , że jest on ostatnim z rodu Grimmów. Jego zdolności pozwalają mu dostrzec w zwykłym świecie tak zwanych Wessenów –  są to baśniowe postacie ukryte pod obliczem  zwykłych ludzi i tylko w towarzystwie Grimma ujawniają swoją prawdziwa naturę. I tak jak ludzie, dzielą się na dobrych i złych. W każdym odcinku rozwiązywana jest sprawa, w którą są zamieszani mieszkańcy Portland. Nick poznaje coraz lepiej historie swojego drugiego fachu. Warto zapoznać się z tą pozycją –  świetnie umila czas w zimowe wieczory.

filmy fantasy

Filmy fantasy – Dawno, dawno temu

Akcja serialu toczy się w małym miasteczku –  Storybrook, do którego trafiają postacie ze wszystkich znanych nam baśni i bajek. Nie pamiętają kim są i wiodą z pozoru normalne życie. Wiele historii łączy się ze sobą w bardzo spójną całość, a wszystko zależy od Córki Królewny Śnieżki… co było dalej przekonajcie się sami. WARTO.

filmy fantasy

Podróż na tajemniczą wyspę

Jest to świetny film fantasy dla całej rodziny – nastoletni Sean zawiązuje niespodziewany sojusz ze swoim ojczymem po tym, jak odebrał nieznany sygnał S.O.S, który okazuje się być zaszyfrowaną wiadomością od dziadka chłopca, który przebywa na Tajemniczej Wyspie rodem z powieści Juliusza Verna. Trzymająca w napięciu opowieść z wieloma zwrotami akcji z pewnością zaciekawi i dużych i małych wielbicieli kina rodzinnego.

MINECRAFT Tryb Fabularny

Coś dla najmłodszych fanów kultowej już gry. Jest to fajna propozycja od Platformy Netflix, w której to nasi milusińscy podejmują decyzje o tym jak potoczą się losy bohaterów osadzonych w Uniwersum Minecrafta. Trochę jak film fantasy, ale z drugiej strony jednak trochę jak gra. I jeszcze moja ostatnia  propozycja.

Serial iZombie

Oliwia jest studentką medycyny – zdolna i ambitna, lecz cały jej świat wywraca się do góry nogami gdy po wielu namowach idzie na imprezę, podczas której to zostaje zamieniona w Zombie. Dziewczyna po pewnym czasie orientuje się co się z nią stało i zaczyna pracę w kostnicy by mieć dostęp do pożywienia, którym są mózgi znajdujących się tam ofiar przestępstw. Dzięki jedzeniu tak nietypowych “przysmaków” nasza bohaterka pozostaje w jakimś stopniu ludzka, a jej szef pomaga jej w tym procederze szukając jednocześnie lekarstwa na jej przypadłość. Oprócz tego Oliwia zyskuje dzięki temu możliwość do wglądu we wspomnienia zjedzonych przez siebie ofiar przestępstw, dzięki czemu skutecznie pomaga policji w rozwiązywaniu spraw.

 

Filmy fantasy i seriale potrafią wciągnąć i świetnie umilić  czas, a to przydaje się szczególnie wtedy, gdy wieczory są naprawdę długie. Tego typu historie pozwalają uciec od problemów dnia codziennego i zrelaksować się w świecie nieraz dziwacznych kreatur, rodem z baśni braci Grimm, a innym razem w kostnicy 🙂 Ja osobiście lubię i polecam tego typu kino.

Udostępnij: