Dzieciowo

Bajki na dobranoc – Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty! Recenzja

bajki na dobranoc

Co ja się czasem muszę nagłowić, żeby sprawić, by moje Bąki zasnęły o przyzwoitej godzinie. Wprawdzie młodszy, który to dzielnie obstawia górne piętro łóżka przytuli jedynie głowę do poduszki i już pochrapuje słodko, ale duży? Ten to dopiero się nakręci, na dyskutuje, napłacze czasami – bo jak to on tęskni za Babcią, chociaż dopiero od niej pojechał. Zwykle pomagają bajki na dobranoc. Ale nie o strasznych potworach – bo te mogą przynieść zł sen. Ostatnimi czasy wpadliśmy na : Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty! Fajna, rymowana książeczka. Zobaczcie sami!

Bajki na dobranoc – Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty!

Już sam tytuł wskazuje na to, że będzie to książeczka, która pomoże nam utulić nasze pociechy do snu. I szczerze powiedziawszy myślałam, że nie przekona ona moich Pierduśników – w końcu to już duzi Panowie są. W dodatku wierszowane opowieści nie zawsze przypadają im do gustu, ale autorka odwaliła kawał dobrej roboty, i chyba doskonale wie, co lubią dzieci – w każdym wieku.

Otóż cała książeczka składa się z 11 wierszyków. Jedne są dłuższe, inne krótsze, ale tworzą one jedną całość stając się jednocześnie wyliczanką przed snem. No bo kto z nas, choć raz w życiu, nie próbował metody “na barana”, co? 😉 Wtedy, gdy nawet zmrużenie oczu nic nie dawało, i Morfeusz nie chciał nas utulić. Ile ja się tych baranów naliczyłam swego czasu  – ho, ho! Autorka zatem wpadła na pomysł, by stworzyć taką wyliczankę przed snem. Rymy są proste, a wierszyki na szprycowane zabawnymi grami słownymi.

Muszę też przyznać, że robotę robi nie tylko słowo, ale i ilustracje. Piękne, kolorowe, zachowane w klimacie pasteli. Pobudzają wyobraźnię do granic możliwości i doskonale dopełniają zabawne historyjki. Zdecydowanie jest to książka, którą trzeba czytać i oglądać jednocześnie!

bajki na dobranoc

bajki na dobranoc

bajki na dobranoc

Bajki na dobranoc – konkurs

Książkoholicy moi! Mam dla Was jeden egzemplarz tejże uroczej książki! Zasady są proste – wystarczy spełnić kilka warunków:

  1. W komentarzu pod tym postem, odpowiedz na pytanie – jaki jest Twój sposób, na dobry sen Twojego dziecka?
  2. Koniecznie zostaw mi w odpowiedzi również swojego maila – przyda się w ramach podania adresu do wysyłki nagrody.
  3. Zaciskaj kciuki do 5 marca włącznie – 6 marca postaram się podać wyniki.

WYNIKI! Razem z Bączkami zadecydowaliśmy, że książeczka poleci do : EternalIrony . Gratulujemy, i prosimy o podesłanie danych do wysyłki nagrody na maila: zawodkobieta.pl@gmail.com 

To tyle. Zapraszam serdecznie do udziału w zabawie i przyznam, że liczę na jakieś Wasze triki – na dobry sen. Bo czasem trudno jest wyciszyć emocje u tych moich małych Bąków! Może z Waszymi pomysłami będzie łatwiej!

 

Udostępnij: