Wszystko i nic

Praktyczny prezent dla babci i dziadka – niesamowita gra rodzinna!

praktyczny prezent dla babci

Że lubimy gry, to już wiecie. Ostatnio sporo ich Wam pokazywaliśmy, a do pokazania mamy jeszcze więcej. Dzisiaj jednak przychodzę z czymś wyjątkowym – to niby też taka prawie tradycyjna gra rodzinna, a jest w niej coś niesamowitego. Może to być naprawdę praktyczny prezent dla babci i dziadka – choćby z okazji ich święta, a dlaczego?

Ludzie rzadko ze sobą rozmawiają

No przyznajcie, że tak jest. I z tego rodzą się problemy. Bo wszystkiego się domyślamy – tworzymy później jakieś nie istniejące scenariusze. Bo ktoś coś szepnie – a my uwierzymy. Nie rozmawiamy – bo nie potrafimy. Bo, że nie chcemy, nie uwierzę. Sama czasem chciałabym, a nie umiem. Bo temat za poważny, albo za trudny..

I fajnie jest szukać sposobów i POWODÓW do rozmowy. Takim właśnie powodem, może stać się ta rodzinna gra planszowa – “Babciu, dziadku, jak to wtedy było” to idealny, praktyczny prezent dla babci i dziadka.

Praktyczny prezent dla babci – dlaczego akurat gra?

A dlaczego nie, hm? Ile ta Babcia może mieć poduszek z haftem chwalebnym, albo kubków do herbaty? Poza tym to takie prezenty bardziej do popatrzenia. A ta gra, łączy pokolenia. Pozwala poznać niezwykłe historie z przeszłości , no i przede wszystkim jest powodem, do nawiązania wspomnianych przeze mnie rozmów.

A na czym konkretnie polega gra? Otóż, moi drodzy, mamy dużą, kolorową planszę. I aż 12 pionków – bo grać można aż w 12 osób (czad, co?)

Są też karty  – dwa rodzaje. Na jednych są obrazki – i to one stanowią element główny pierwszego etapu gry. Na drugich pytania  – jedne dość osobiste, inne mniej.

Rozpoczynamy od pierwszych kart, i zawodnicy opowiadają historie, które kojarzą nam się z obrazkami. Reszta oczywiście uważnie słucha tego, co inni mają do powiedzenia. Drugi etap gry, to odpowiadanie na pytania – są one związane z opowiedzianymi historiami. Wygrywa osoba, która odpowie na największą ilość pytań, a tym samym najprędzej dotrze do mety.

Prosta gra, która przywołuje wspomnienia

A przecież nie ma nic piękniejszego. Dzięki tym wszystkim kartom, naprawdę wygrzebujemy z pamięci takie historie, o których już dawno się nie mówiło. To świetna okazja do tego, żeby nasze dzieci dowiedziały się np. jak poznali się ich dziadkowie, czy rodzice.

Rozgrywka jest na tyle prosta, że nawet naprawdę mały szkrab ogarnie jej zasady. A najfajniejsze jest to, że choć tytuł gry sugeruje, że to gra rodzinna ale głównie dla Dziadków, to nic bardziej mylnego! Bo świetnie bawiliśmy się przy niej także grając z przyjaciółmi.

praktyczny prezent dla babci

praktyczny prezent dla babci

praktyczny prezent dla babci

praktyczny prezent dla babci

praktyczny prezent dla babci

praktyczny prezent dla babci

Wygląda fajnie, prawda? I jest naprawdę SOLIDNIE wykonana. Posłuży nam na pewno przez dłuuuugieee lata. Polecamy – nie tylko na praktyczny prezent dla babci i dziadka. Fajnie ją po prostu mieć w domu – i wykorzystywać przy każdej, nadarzającej się okazji. A kupić ją można tutaj –> KLIK.

 

Udostępnij: