Wszystko i nic

Plakaty do sypialni – szybki przepis na udany poranek

Czy jest coś gorszego, niż odgłos budzika i ta przerażająca świadomość ile czeka na nas rzeczy do zrobienia? Poranki bywają naprawdę trudne, a najprostsze nawet czynności urastają do rangi niemożliwych. Jeśli chcesz złagodzić stres, jaki dopada Cię rano każdego dnia, zdecyduj się na odpowiednio dobrane plakaty do sypialni. Dlaczego? Już spieszymy z odpowiedzią.

Na nasz nastrój i samopoczucie wpływa bardzo wiele, z pozoru nieistotnych kwestii. Zupełnie inaczej zaczniemy dzień, gdy obudzimy się we ładnej sypialni – przytulnej i elegancko urządzonej, a nie pustej i zaniedbanej. Doznania wzrokowe są dla większości z nas decydujące, dlatego tak ważne jest, by zadbać o wygląd miejsca, w którym rozpoczynamy dzień. Najszybszym sposobem, by zmienić coś w aranżacji są plakaty. To również najlepszy pomysł by zagwarantować sobie dobry humor, nawet wtedy, gdy budzik dzwoni nieubłaganie.

Plakaty do sypialni, dzięki którym się uśmiechniesz

Słowa mają bardzo dużą moc, a gdy je spiszemy na papierze i utrwalimy sprawiamy, że oddziałują na nas ze zdwojoną siłą. Właśnie na takiej zasadzie funkcjonują niezwykle modne i stylowe plakaty z napisami. Motywujące hasła w formie eleganckiej czcionki będą znakomitym sposobem, by przed rozpoczęciem dnia przypomnieć sobie, co jest dla nas najważniejsze, i jakie rezultaty chcemy osiągnąć. „If you’ll never try, you’ll never know”, a może „If you believe in it, then fight for it”? Takie motto zawieszone nad łóżkiem sprawi, że zupełnie inaczej zaczniemy dzień.

myloview.pl/plakaty/wg-wnetrz/sypialnia/

Ciekawym pomysłem są także plakaty do sypialni z zabawnymi napisami. Czasem najlepszym lekiem na wszelkie problemy i trudności jest śmiech. Gdy mamy dystans do świata i siebie i potrafimy się uśmiechnąć nawet wówczas gdy wiemy, jak trudny czeka nas dzień, i wtedy okazuje się, że wszystko staje się o wiele łatwiejsze. Co powiesz na „Wake up and be fabulous”, „Cześć śliczna” lub „A smile is the prettiest thing you can wear”?

W sypialni doskonale będą wyglądać także przedstawienia inspirowane kolorowym pop artem, zwłaszcza portrety wielkich gwiazd autorstwa Andy’ego Warhola. Marilyn Monroe, Audrey Hepburn czy Jackie Kennedy – pełne klasy kobiety, które osiągnęły sukces mogą być dla nas doskonałą motywacją do tego, by się nie poddawać i realizować swoje marzenia. Jeśli dysponujesz przestronną sypialnią możesz sobie pozwolić na to, by wybrać dwa lub trzy plakaty i stworzyć z nich spójną kompozycję prezentującą te osoby, które szczególnie cenisz i podziwiasz.

Piękny wystrój dla rannych ptaszków

Choć trudno w to uwierzyć, są ludzie, dla których wczesne wstawanie nie jest żadnym problemem. Jeśli i Ty do nich należysz, to jesteś prawdziwą szczęściarą. Jednak nawet wówczas warto zadbać o odpowiednią dekorację wnętrza, by poranki stały się jeszcze przyjemniejsze. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się plakaty do sypialni inspirowane stylem vintage. Ich estetyka sprawdzi się zarówno w klasycznym wystroju, jak i tym nowoczesnym przełamując chłodny klimat aranżacji. Na specjalną uwagę zasługują trzy, zupełnie wyjątkowe wzory, które z pewnością pokochasz.

Pierwszym z nich są przedstawienia roślin inspirowane starodawnymi zielnikami. Zamiast kolorowego zdjęcia z bukietem kwiatów, zdecyduj się na stylowy rysunek ukazujący botaniczny szkic. Drugą propozycją są plakaty ze starymi zdjęciami słynnych miast. Paryż, Nowy Jork czy Londyn będą zupełnie inaczej wyglądać, gdy sięgniemy po ich wizerunek z połowy ubiegłego wieku. Trzeci pomysł na dekorację sypialni to plakaty vintage ze słynnymi pin-up girls w zachwycających ubraniach z lat 50. XX wieku. Rozkloszowane spódnice, bluzki w groszki i charakterystyczne fryzury z opaskami zachwycą każdą miłośniczkę mody.

Moją kolejną propozycję trudno zakwalifikować jako plakaty vintage, jednak nierozerwalnie wiąże się z przeszłością. Mowa bowiem o wzorach inspirowanych sztuką ludową. Takie przedstawienia znakomicie ożywią stonowane wnętrze, nadadzą mu charakteru, a nas z pewnością wprawią w dobry humor. Możemy wybrać deseń imitujący barwne, łowickie pasy, motyw przywodzący na myśl wycinane z papieru koguciki lub pawie oczka. Im bardziej radośnie i kolorowo, tym lepiej!

Koniec z wymówkami dotyczącymi poranków. Dzięki odpowiednio dobranym plakatom, które zmotywują Cię do pracy i poprawią humor, a także dodadzą energii barwnymi wzorami, każdy dzień zaczniesz z uśmiechem na ustach i siłą do działania!

Udostępnij: