Kobieco

Jak wybrać podkład do twarzy?

Zastanawiasz się jak wybrać podkład do twarzy, ale nie wiesz, który spośród wielu kosmetyków będzie odpowiedni do twojej cery? Przekonaj się przede wszystkim jaki jest rodzaj twojej skóry oraz jej odcień – dzięki temu będziesz mogła łatwiej dobrać właściwości kosmetyku oraz jego barwę.

 

Nieskazitelna cera o równym kolorycie to prawdziwy powód do dumy. Niestety, większość kobiet może tylko pozazdrościć Azjatkom, które słyną naturalnie piękniej cery. Na szczęście, w walce o perfekcyjny wygląd z pomocą przychodzą nam kolorowe kosmetyki. Odpowiednio dobrany podkład pozwoli skutecznie zatuszować niedoskonałości oraz wyrównać kolor cery. Jednak wybór fluidu nie jest łatwym zadaniem. Zanim sięgniesz po konkretny kosmetyk, przekonaj się jak właściwie dobrać podkład do twojej cery.

Jak wybrać podkład do twarzy? Podkład, a rodzaj cery..

To najważniejszy czynnik, który decyduje o wyborze podkładu. Kosmetyk powinien być bowiem dostosowany do rodzaju twojej cery. Jeśli skóra na twojej twarzy jest sucha, wybierz kosmetyk o właściwościach nawilżających – dzięki temu na twarzy nie będą widoczne przesuszone miejsca. Ponadto w swoim składzie preparat powinien zawierać witaminę E, która zminimalizuje nieprzyjemne uczucie napiętej skóry.

Posiadaczki cery tłustej powinny z kolei postawić na podkład matujący, który zawiera cząsteczki pochłaniające nadmiar łoju – dzięki temu unikniesz efektu świecącej się skóry. Natomiast w przypadku cery mieszanej, która łączy w sobie cechy skóry suchej oraz tłustej, dobrym rozwiązaniem będzie krem typu BB, który nie tylko pozwoli zatuszować niedoskonałości, ale także ma właściwości lecznicze. Innym sposobem na jednoczesne zmatowienie błyszczącej się skóry oraz nawilżenie tej przesuszonej, będzie inteligentny podkład o dobrym składzie np. Double Wear marki Estee Lauder.

Kolor podkładu

Podkład powinien idealnie współgrać z odcieniem twojej cery, aby uzyskać maksymalnie naturalny efekt. Na pewno nie raz widziałaś panie, których twarz była pokryta zbyt ciemnym kosmetykiem – kolor cery na ich twarzy i szyi wyraźnie się różnił, a na linii żuchwy widoczna była granica nałożonego podkładu. Aby uniknąć takiego nieestetycznego i postarzającego efektu, musisz dobrać odpowiednio kolor kosmetyku.

Zacznij od określenia temperatury tonalnej swojej twarzy – dzięki temu będziesz wiedzieć, czy wybierać kosmetyki o ciepłych czy zimnych odcieniach. Najłatwiej zastosować w tym celu folię NRC, która znajduje się na wyposażeniu każdej apteczki pierwszej pomocy. Folia ta jest z jednej strony złota, a z drugiej srebrna. Każdą z nich przyłóż do swojej twarzy i wykonaj zdjęcie. Dzięki temu będziesz mogła określić, jaka tonacja bardziej odpowiada kolorytowi twojej cery. Dla ciepłej karnacji najlepszym rozwiązaniem będą podkłady w odcieniach żółci oraz ciepłego brązu. Natomiast dla tej o zimnym odcieniu, lepszym rozwiązaniem będą kosmetyki o różowej barwie.

Zacznij od testów

Nic jednak nie zastąpi praktycznego przetestowania kosmetyków. Najlepiej jest zaopatrzyć się w próbki kilku odcieni, aby porównać je na cerze w świetle dziennym. Pamiętaj jednak, aby nie nakładać podkładu na skórę dłoni, a na linii żuchwy. W ten sposób nie tylko przekonasz się, czy barwa dobrze komponuje się z cerą, ale także sprawdzisz czy nie różni się za bardzo od koloru skóry na szyi. Dzięki temu unikniesz efektu maski.

O czym jeszcze warto pamiętać zastanawiając się nad tym, jak wybrać podkład do twarzy? Kosmetyki należy testować przede wszystkim na oczyszczoną twarz, ponieważ makijaż mógłby przekłamać uzyskany efekt. Stosując powyższe wskazówki z pewnością wybierzesz podkład, który będzie stanowił podstawę perfekcyjnego makijażu.

Udostępnij: