Wszystko i nic

Jak pozbyć się zapachu papierosów z domu?

Nie palę, nigdy nie paliłam, i palić nie zamierzam. Nie cierpię tego charakterystycznego zapachu, który potrafi wybić mnie nawet ze snu. Niestety nie ode mnie zależy, czy będzie się on pojawiał w moim domu – sąsiedzi. Jak pozbyć się zapachu papierosów z domu? Mam nadzieję, że któryś z tych sposobów naprawdę zadziała.

 Nieważne, że sąsiad z góry wypalił papierocha już pół godziny temu. Nieistotne też, że zaraz sięgnie po następnego – dym i tak nie uleciał. Wżarł się w łazienkowe ręczniki i pranie powieszone na suszarce nad wanną. I  w ściany chyba też się wżarł- przynajmniej takie mam wrażenie. Nie pójdę, i nie powiem – NIE PAL. Bo usłyszę tylko – moja sprawa. Mój dom. Moje życie i zdrowie. Mam prawo. Nad sposobem walki z palącym sąsiadem już się nie zastanawiam. Za to interesuje mnie fakt, jak pozbyć się zapachu papierosów z domu. Może tak..?

Soda oczyszczona, albo ocet

Ktoś mi kiedyś poradził, żeby wysypać na mały talerzyk trochę sody, albo nalać octu. Jeden i drugi produkt spożywczy ma zdolności wchłaniające przykre zapachy. Ani soda, ani ocet nie staną się moim łazienkowym odświeżaczem, ale mam zamiar wypróbować tą metodę bo z łazienki właśnie znów zaczął się wydobywać silniejszy zapach papierosowego dymu.

Jak się nie da zwalczyć, to “przyćmij”

To taka trochę metoda na odpiernicz. Mam nawilżacz powietrza. Kupiłam kiedyś przez wzgląd na Mikołaja i jego problemy z oddychaniem. A powietrze zawsze suche było. Podobno jednym ze sposobów na to jak pozbyć się zapachu papierosów z domu jest załączenie takiego nawilżacza z dodatkową zawartością – z olejkiem zapachowym. Jak na moje  – dymu to nie wciągnie. Ale przynajmniej charakter zapachu trochę zmieni.

Farby na ścianach też mają znaczenie

Nie planuję w najbliższym czasie malowania, a mam tapety (nie cierpię). Ale podobno warto malować ściany farbami lateksowymi, bo one tego dymu nie wsiąkną a w razie potrzeby można je łatwo, i szybko umyć.

Ozonator

Co to, u licha, jest? Wolałabym nie inwestować w noe gadżety, których działania nie mam okazji wcześniej sprawdzić, ale podobno ten akurat pochłania nie tylko zapachy ale też roztocza- a moje  starsze Dziecię jest na te roztocza uczulone. Można by zatem połączyć przyjemne (yyyy… pożyteczne? ) z pożytecznym.

Internety też radzą, żeby ogarnąć sobie zapas świeczek zapachowych, i kupić tryliard aromatycznych olejków czy kadzideł. Problem w tym, że ja ich nie cierpię i najchętniej to obstawiłabym sobie całe mieszkanie świeżym bzem – ale one to już nieosiągalne są 🙁 Pozostaje mi zatem chyba pogodzić się z faktem, że muszę nauczyć się żyć z zapachem papierosowego dymu. Przynajmniej tak długo, dopóki z każdej strony mam jakiegoś sąsiada. A może Wy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na ten wstrętny zapaszek? Jak pozbyć się zapacju papierosów z domu?

Udostępnij: