Bez kategorii

Zwierzaki Pocieszaki : podróże Karolka

Pamiętacie pierwszą edycję Zwierzaków Pocieszaków ? O książeczce było głośno w prasie, TV, i na wielu blogach i portalach. Niebawem minie rok od premiery pierwszej części, o której słyszeli niemal wszyscy, a ja dziś przychodzę do Was z opowieścią o drugiej, Zwierzaki Pocieszaki : Podróże Karolka. 

Czym są Zwierzaki Pocieszaki: Podróże Karolka?

Dawno.. dawno temu.. dokładnie rok, w Pensjonacie Reymontówka spotkało się kilkanaście rodzin z parentingowej blogosfery.
Miałam przyjemność zorganizować to spotkanie dzięki uprzejmości menagera Reymontówki – Karola Wagnera, z którym “poznałam się” przy okazji pierwszego Pikniku z blogującą Mamą.
Wspominam Wam o tym bo… no  dobra.. po kolei..

Tak się składa, że to nasze spotkanie na szczycie było również okazją do poznania blogerek, z którymi znałam się w większości jedynie wirtualnie. Wśród nich była też Honorata – zapalona działaczka, która zaraz po naszym rodzinnym evencie zaproponowała pewną akcję, dla której miała już nazwę. Tak, tak Pocieszaki otrzymały “imię”, które wymyśliła właśnie Ona.

Wprawdzie początkowo miała to być akcja o znacznie mniejszym zasięgu, jednak pomysł Honoraty zupełnie ewoluował, kiedy skonsultowałam go z Karolem i tym sposobem, Reymontówka stała się sponsorem pierwszej edycji książki, i mieliśmy budżet na wydruk tysiąca sztuk książeczek.

Książkę stworzyłyśmy SAMODZIELNIE my – blogerki parentingowe – od A, do Z, w ciągu DWÓCH TYGODNI.

Premiera miała miejsce 6 grudnia ubiegłego roku i już wtedy wiedziałyśmy, że będziemy chciały kontynuować akcję.

Co było dalej?

Na przełomie zimy i lata, zaczęłyśmy zbierać zespół do kolejnej edycji książeczki:

Tym razem, zaprosiłyśmy do współpracy również blogujących Tatusiów i samego Karola Wagnera, który nie tylko stworzył bajeczkę, ale również – jak wiedzą Ci, którzy znają pierwszą część książki – stał się jej głównym bohaterem.
I tym sposobem, 20 czerwca tego roku odbyła się oficjalna premiera drugiej części Pocieszaków.

Po co ta książka?

Zwierzaki Pocieszaki: Podróże Karolka,  to ogólnopolska akcja charytatywna, dzięki której zasilamy konto Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. profesora Zbigniewa Religi.
Pocieszaki są też zbiorem kilkunastu bajek o zwierzątkach, które mają nam do przekazania jakichś morał.  Dodatkowo treść wzbogacają przepiękne ręcznie malowane ilustracje, wykonane przez Sylwię Rutkowską
Jest tam oczywiście i moja cegiełka – tym razem napisałam bajkę o Kameleonie Leonie.

Gdzie można kupić, i czy warto?

Naszą książeczkę można kupić poprzez stronę internetową www.zwierzakipocieszaki.pl. Jej koszt to 29,99 zł i cała ta kwota wpływa na konto fundacji.
A czy warto? Oczywiście! Będzie ona idealnym, mikołajkowo świątecznym prezentem, czy też upominkiem bez okazji.
A Wy, drodzy Czytelnicy, nie dość, że zyskacie prawdziwą, książkowa perełkę, która stanie się ulubioną dobranocną bajeczką Waszych dzieci, to jeszcze wspomożecie Fundację, która działa w szczytnym celu.

No to to.. chcecie zobaczyć ją “od środka” ? 🙂 Proszę bardzo!

Gorąco zachęcam Was do zakupu naszej książki i proszę.. jeżeli możecie, wspomnijcie w swoich postach o Pocieszakach, podlinkujcie ten post, pomóżcie nam nagłośnić informację o akcji, bo w jedności siła 🙂 Nie zawsze  możemy ofiarować pomoc materialną, ale możemy pomóc ofiarowując swój czas, umiejętności, i możliwości. Dołóżcie swoją cegiełkę, zróbcie dobry uczynek – WARTO 🙂 

Udostępnij: