Bez kategorii

Zdrowe śniadanie – nasz śniadaniowy hit

Jak to jest u Was ze śniadaniami? Bo moje Bąki zwykle marudzą z rana przy stole. Zdrowe śniadanie ? Ehe.. ciężko mi wepchnąć w nich choćby kęs CZEGOKOLWIEK. No tak, tak.. Filowi to nie ma się co dziwić, skoro on potrafi dotrzeć o 3 w nocy do lodówki – chyba po zapachu kiełbasy – i z zamkniętymi oczkami, jak mały krecik, wyjąć jakiś smakowity kąsek, który im bardziej jest wędzony, tym bardziej przez Niego pożądany. Ale Mikula? Z nim zawsze jest problem, nie tylko przy okazji śniadania. 

Nie wiem czy mam dobre podejście do tematu, czy złe, ale ja Ich nie zmuszam. NIGDY. Kiedy nie chcą jeść obiadu, zabieram, i tyle. Nie proponuję też więcej i czekam, aż sami przyjdą i poproszą o jedzenie.

Ostatnio jednak znalazłam pewien patent na zdrowe śniadanie, które naprawdę im smakuje zwłaszcza, że mogą je sobie sami przygotować, i dorzucić takie dodatki, jakie tylko chcą. W naszej wersji – tej najbardziej odpowiedniej dla mnie 😉 przewijają się zwykle te same produkty, o… coś w tym rodzaju:

Czasami pestki słonecznika, zastępujemy na przykład nerkowcami, banana truskawką itp. Chłopcy za to nie przepadają niestety za tradycyjnym, naturalnym jogurtem.. Oj tam no.. wiadomo, że faceci to lubią, jak się im “słodzi” 🙂 ( chociaż przyznaję, że ja też dam się pokroić za czekoladę :D, ale o tym chyba już wiecie. )

No i żeby im trochę dosłodzić, mieszamy naturalny jogurt z owocami i .. pasi. Dalej mamy zdrowe śniadanie, bez sztucznych słodzików.

A później już tylko przekładamy warstwami ulubione dodatki i.. możemy zajadać. 🙂

Pychota, serio. I najlepsze jest to, że po zjedzeniu takiego śniadanka, nie musimy mieć ŻADNYCH wyrzutów sumienia – a no;)

W tym wypadku ważny jest nie tylko smak, ale również sposób podania. Naczynie, w którym umieścimy wszystkie składniki, powinno być przezroczyste. Może to być tradycyjna szklanka, miseczka, cokolwiek.. Duży wybór ciekawych naczyń, znajdziecie np tutaj: http://witeks.pl/

A latem… kiedy jest tak gorąco… sama najchętniej zrezygnowałabym ze śniadań- z resztą, nie tylko ze śniadań – na rzecz pysznych koktajli 🙂 SMACZNEGO!

Udostępnij: