Bez kategorii

Wakacje z dzieckiem – gdzie nocować?

Wakacje z dzieckiem to dla mnie żadna nowość, wcześniej wczasowałam rzadko – BARDZO rzadko, bo odpocząć mogłam sobie we własnym ogrodzie, popijając lemoniadę i siedząc pod parasolem na własnoręcznie zasianej trawie. Ale kiedy pojawili się Chłopcy, wakacje nabrały innego wymiaru. Tak jest też teraz, dlatego z utęsknieniem wyczekujemy naszych wczasów nad morzem – a to już za tydzień.

Polskie morze, to idealny wybór dla rodziców małych dzieci. Mikula,  zawsze bawił się doskonale na naszych nadmorskich wakacjach.
Wybór padał zawsze na Trójmiasto, lub Ustronie Morskie, i o ile rzadko mieliśmy dylemat rozważając w którym z tych miejsc spędzimy tegoroczne wakacje, o tyle dylemat pojawiał się wtedy, gdy mieliśmy zająć się szukaniem noclegowni.
Ponieważ nasze wyjazdy za każdym razem były spontaniczne, trudno było znaleźć wolne miejsca. Wakacje z dzieckiem mogą być naprawdę przyjemne, o ile zadbamy o odpowiednie warunki. A my wypróbowaliśmy już chyba wszystkie ewentualności – co szczególnie polecamy?

Mieszkanie nad morzem

Nie trudno się chyba domyślić, że jeżeli chodzi o wakacje z dzieckiem, to jest to opcja najlepsza z najlepszych. Zawsze wydawało mi się, że mieszkanie nad morzem, to pewno ogromny koszt. Myliłam się. Można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty i właściwie, przy czteroosobowej rodzinie, spędzić urlop “we własnym  mieszkaniu” za tą samą cenę, co w jakimś ośrodku, gdzie do dyspozycji mamy tylko pokój. No dobra no.. pokój i łazienkę. Nam udało się raz trafić naprawdę idealnie. Wybraliśmy się wtedy do Sopotu, na 5cio dniowe wakacje w grupie 6 osób. Wiecie ile płaciliśmy za dobę? 120 zł. Nie trudno policzyć, że wychodziły nam dwie dyszki za łebka a mieliśmy 3, naprawdę przestronne pokoje, sporą i dobrze wyposażoną kuchnię i przepiękną łazienkę, z ogromną wanną a do tego wielki balkon, na którym spędzaliśmy sporo czasu. Mieszkanie zadbane, w pełni umeblowane, ze wszystkimi mediami. Wracaliśmy kiedy chcieliśmy, mieliśmy własne klucze, czuliśmy się “jak u siebie”

Domki

Wiem, że wielu z Was je poleca. Że to fajna opcja, bo w sumie bardzo podobna do tej pierwszej, przeze mnie wymienionej. Ale ja się okropnie zniechęciłam a to dlatego, że nasze wakacje “pod domkiem” akurat się zupełnie nie udały, i uciekaliśmy stamtąd tak szybko, jak szybko tam przybyliśmy. Na zdjęciach – cud, miód, malinki. A na miejscu okazało się coś zupełnie innego. Okropne warunki! Ale wiem, że to zwyczajny przypadek, bo wakacje z dzieckiem w domku mogą być równie komfortowe jak te, w mieszkaniu. Dlatego mimo wszystko, polecam i uważam, że to naprawdę fajna opcja zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy się na wczasy większą grupą i możemy podzielić między siebie koszty wynajmu.

Ośrodki wczasowe

I tutaj też przerabialiśmy RÓŻNE opcje ale przyznaję, że w sumie ZAWSZE byłam zadowolona – mniej lub bardziej, jak to na kobietę przystało;) szukając odpowiedniego miejsca zwracałam uwagę nie tylko na to, by ośrodek znajdował się blisko plaży ale również na to, żeby był odpowiednio wyposażony. Dostęp do kuchennych naczyń i sprzętów, sala zabaw dla dzieci, czy nawet takie szczegóły jak możliwość wypożyczenia (najlepiej w cenie wynajmu pokoju) namiotu plażowego. Takie ośrodki często oferują nam w pakiecie także wyżywienie – fajna, wakacyjne opcja, można odpocząć od gotowania. Ceny są przystępne, warto skorzystać.

Namiot

Opcja dla odważnych? Eee niekoniecznie 🙂 O ile dobrze się wyposażymy, to mogą być dla nas prawdziwie królewskie wakacje z dzieckiem. Namiot, który sam się rozkłada, wygodny materac, śpiwór i ulubiona podusia, i można “rządzić” 😉 Z resztą.. wakacje to taki czas, kiedy chce się czerpać z życia jak najwięcej, do namiotu zatem i tak będziecie wracać jedynie wieczorami – aby nabrać sił na kolejny dzień wojaży.

Fajną opcją, mogą być też wakacje z dzieckiem w przyczepie kempingowej i mam nadzieję, że już niedługo uda nam się z tej możliwości skorzystać. Bo tam nas jeszcze nie było 😉 a póki co, wyczekujemy wczasów w niezwykle sympatycznym Ośrodku, o którym opowiemy Wam już niebawem 🙂 

A Wy… jakie opcje noclegowe najczęściej wybieracie ?

Udostępnij: