Bez kategorii

Jak zrobić kalendarz adwentowy?

Nigdy się w to nie bawiliśmy. Kupowałam gotowy, tradycyjny, wypełniony czekoladkami, które znikały znacznie szybciej niż powinny. ŻADNA nie dotrwała do 24 grudnia – BA! W ogóle do grudnia. Ale w tym roku mam plany, by wykonać go z Bąkami i rozbudzać w nich coraz większą ciekawość – z każdym dniem. O nie! Nie pozwolę na to, by wszystkie “szufladki” sprawdzili od razu. Jak zrobić kalendarz adwentowy? Podobno wcale nie trudno.. Mam na Was kilka inspiracji!
Uroczy ten bałwanek, prawda? W dodatku wcale nie trudny w przygotowaniu, bo o ile nie pomoże nam z obróbką drewna Dziadziuś czy Pan Tata, możemy przecież machnąć takiego bałwanka z kartonu! A później pisaki, farbki, pinezka i… odmierza nam czas, który został do Świąt. Na pewno bałwanek zagości u nas już w grudniu!

A ta girlanda reniferkowa spodobała się od razu Bąkom. Nie ma wielkiego kombinowania. reniferki też można podmienić na.. Mikołaje? Elfy? Cokolwiek!  w kubeczku umieścić jakieś słodycze – u nas razy dwa – i zawiesić ją tam, gdzie łapki moich spryciarzy ich nie dosięgną. Ważne, żeby były w zasięgu wzroku! 😉Prześliczny, typowy kalendarz adwentowy dla Bąków. Wspólne ubieranie choinki – jeszcze przed samymi Świętami. Stożek zrobić potrafię.. naciągnąć na niego… filc – też. a i takie filcowe ozdoby też nie są trudne do zrobienia – próbowałam. Do tego wystarczy przyszyć kilka guzików i można zacząć zabawę. Z tymże, żeby u nas nie było kłótni, zamiast 24 ozdób musielibyśmy wieszać na choineczce aż 48;)

I tutaj sama zasada, fajniejszy dla starszych Dzieci.

Kolejne inspiracje z malutki upominkami…Proste w wykonaniu bo ten pierwszy kalendarz adwentowy to tak naprawdę jeden spory kawałek materiału i 24 malutkie, wszywane tak, jak kieszonki. Natomiast drugi.. jak widać – rolki od papieru toaletowego. Mamy więc kalendarz adwentowy w wersji eko;) EKO CHOINKA. Pytanie tylko – gdzie położyć taki kalendarz, żeby cała upominkowa zawartość nie została spałaszowana w jednej chwili?A to jest mój numer jeden. ŚWIETNY. Wystarczy kilka desek, albo rozłożona paleta. Młotek, kilka gwoździ i powstaje nam szkielet choinki, który początkowo posłuży za kalendarz adwentowy a później.. później, powiesimy na nim sznur lampeczek i będzie przepiękną dekoracją

No i jeszcze jeden pomysł- niby najprostszy, mimo wszystko jestem pewna, że świetnie się sprawdzi:

Kolejny kalendarz w formie girlandy.. ja go trochę zmodyfikuję. Zrobimy własnoręczne koperty , przymocuję je na tasiemce klamerkami. Każda z nich będzie zawierała prezent – ale nie tak materialny.. To będą buziaki, wspólna zabawa, wyjście w jakieś fajne miejsce , pieczenie babeczek 🙂 Mam mnóstwo pomysłów i myślę, że ten kalendarz to będzie też NAJWIĘKSZY prezent dla mnie samej. Dzięki niemu uda mi się wygospodarować dodatkowy czas dla Bąków:)

A Wy, wiecie już jak zrobić kalendarz adwentowy? Macie jakiś pomysł? A może robiliście takie kalendarze w ubiegłych latach? Chętnie podpatrzymy, bo ja dalej się zastanawiam nad tym, który (które) wybrać.

Udostępnij: