Bez kategorii

A co, jeśli jutra nie będzie?

Była kolekcjonerką marzeń z wyobraźnią, jakiej nie miał nikt. Mała, jak każdy, kiedyś. Zapatrzona w to swoje beztroskie dzieciństwo… A we dwie tworzyły duet idealny. Jak dwie połówki jabłka – niczym siostry.. Braterstwo dusz. Ona zawsze szczędziła czas – odkładała marzenia na później.. kiedyś..NIGDY..

To jedyne, czym się różniły. Pierwsza, skrzętnie chowała wszystkie marzenia w magicznej, niewidzialnej szkatułce. Druga za to podbierała je czasem i usiłując zarazić pierwszą swoją spontanicznością dzieliła je po połowie – spełniając jedno za drugim.

Pierwsza zawsze miała czas.. I choć życie zaplanowała sobie idealnie, wiecznie myślała co jeszcze może odłożyć na później. Miały razem zwiedzić świat.. Nie myśląc o niczym, rozkoszować się tym, co Bóg ofiarował i rozdzielił między wszystkich. Odległe to były plany, ale zajmowały w magicznej skrzyneczce honorowe miejsce. I Dziecko, Rodzina… Ale jeszcze nie teraz, za szybko..

 PÓŹNIEJ.. KIEDYŚ.. JUTRO.. NIGDY..

Skrzynka się zapełniła, kiedy zorientowała się, że magiczny kluczyk nie jest już w stanie jej zamknąć, wyjęła z niej jedno z marzeń.. Powiesiła je na lodówce z dopiskiem – PILNE. Na jutro…

Cyk.. cyk.. cyk… zegar odmierza czas… coraz ciszej tyka… a co, jeśli tego czasu zabraknie? ZABRAKŁO.. [*]

…………………………………………………………………………………………….

Tak, ja też mam swoją magiczną szkatułkę… Dziś właśnie jest czas na to, by zrobić w niej porządki. NIE JUTRO.. Bo co, jeśli jutra nie będzie?

I Ty też nie czekaj…

Udostępnij: