Bez kategorii

Stalking

“Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat” – taki zapis znajdziemy w art. 190a Kodeksu Karnego.


 Cholerna obsesja! Dziesiątki smsów – naprzemiennie – raz z wyznaniami miłości, innym razem z obelgami. A jeżeli to nie pomaga, i nie uda się jej zastraszyć, ciska w nią bronią ostateczną!
 “Bo jeśli jej zagrożę, pewnie do mnie wróci”.
 A może to po prostu zazdrość? bo jakoś sobie radzi? Bo mimo ciężkiej sytuacji ma co włożyć do garnka?
Łatwo dać się zastraszyć, uwierzyć w nowe historyjki , zwłaszcza gdy przedstawia je tak wiarygodnie. Wiele razy krzywdził ją w ten sposób. I dziś.. znowu.. bo co tu wymyślić, skoro nie ma już czym postraszyć?

SKARBÓWKA! Masz do zapłacenia 8 tysięcy plus odsetki! – żadnych wyjaśnień, na prośbę o przesłanie pisma również nie reaguje. Ale ona wie, że jest “czysta”. Że nie popełniła żadnego wykroczenia, że wszystko zawsze płaciła na bieżąco i nawet jeśli zdarzały jej się drobne występki, zawsze informowała o tym Urząd na czas ” wyznając swoje grzechy” i wykazując gotowość przyjęcia kary.
Mimo to – ze skarbówką nie ma żartów. Wystarczy o czymś zapomnieć, a już może się zaświecić czerwone światło. Uwierzyła. Wysłuchując, że zabierze jej dzieci – bo zła z niej matka i ciążą na niej skarbówkowe długi. Że jest szmatą. KUR.. Tak jak jej cała rodzina.

Emocje opadły, przyszedł wieczór. A on znów zmienił nastawienie. kolejna faza, następny etap. Zna to. Przecież to trwa już ponad dwa lata. Po napadach agresji zawsze chwilowo łagodniał. Napisał.. grzecznie.. podeszła go. Prosiła, by nie pisał więcej. Rano ma wcześnie wstać, przed nią długa droga – planuje odwiedzić skarbówkę, musi się dowiedzieć o co naprawdę chodzi. i kolejny sms,.

WSZYSTKO WYMYŚLIŁ. Karze jej spać spokojnie i opiekować się dziećmi. NIENAWIDZI GO. I chociaż marzyła, żeby to właśnie napisał, gotowa jest go UDUSIĆ!

Stalking to uporczywe nękanie.
Polega na
długotrwałym działaniu wymierzonym przeciwko osobie, którą sprawca chce
upokorzyć. Stalking przybiera różne formy, np.:

  • rozpowszechnianie plotek i oszczerstw,
  • głuche telefony, niechciane sms-y, e-maile, listy,
  • groźby, śledzenie, szantaż,
  • wykorzystywanie czyjegoś wizerunku bez jego zgody, 
  • niechciane robienie zdjęć,
  • niepożądany dotyk.

 Być może Ty też jesteś ofiarą stalkingu? Nie pozwól, by ktoś robił Tobie wodę z  mózgu. Masz prawo walczyć o swój spokój. ONA też już to wie. C.D.N.

Udostępnij: