Bez kategorii

(NIE)Zwykłe książeczki – kilka pozycji godnych polecenia

Fil u Niani, Mikula wiecznie w domu.. Zając się czymś musi ten mój Mały Bączek.. Nie łatwo jest znaleźć dla Niego zadanie, któremu poświęci się bez reszty, i na dłużej. Ale z nieba nam spadły książeczki z naklejkami, które ćwiczą wyobraźnię, sprawność rączek i cierpliwość Małego Artysty.

Miłuję się w książeczkach od najmłodszych lat.. i tą miłość staram się przekazać moim Chłopcom. Ostatnio, co wieczór, Bąki proszą o bajeczkę przed snem. To jest już jak rytuał. Wiedzą, że po czytance, trzeba położyć się spać – nie narzekają..
U Pata Taty mieliśmy ogromną kolekcję przepięknie wydanych baśni i bajeczek. Gromadziłam ją przez 7 lat z nadzieją, że Chłopcy kiedyś z niej skorzystają. Niestety jednak , PT jest niezwykle charakterny, i nie udało się odzyskać zupełnie nic.. 🙁
Staram się zatem odtworzyć to, co bezpowrotnie utraciliśmy,jednak książka to dość droga przyjemność. Mieliśmy w planie odwiedzić zatem bibliotekę i przytaszczyć dziś do domu zapas nowych lektur, na wieczorne czytanki. Niestety złośliwość rzeczy martwych pokrzyżowała nam plany..
Na szczęście w tajemniczej szufladzie komody Chłopców;) znalazło się kilka książeczek od Dobrych Duszyczek;)

Wielbię nade wszystko książeczki edukacyjne, które posłużą dłużej niż tylko na kilka chwil.. Wyklejanka – rewelacyjna sprawa. Nie ma chyba nic cudowniejszego , by wyćwiczyć wyobraźnię Malucha. Do tego sprawność rączek bo jak się okazuje, nie zawsze tak łatwo można to i owo odkleić. Godne polecenia są wszystkie pozycje książeczkowe Wydawnictwa Monika DUDA (KLIK)
a w małe rączki moich Chłopców trafiły:

 Ta książeczka podbiła serducha nie tylko moich Bąków, ale także Matuli…. Zabawa przy wyklejaniu, a później wieeelkiee czytanie.. Zadanie wygląda dość niepozornie, bo przecież wystarczy odnaleźć odpowiedni obrazek – w kolorze. Jednak powiem szczerze, że momentami sama miałam problem z pomocą Bąkowi;) ale zabawa rewelacyjna,i dla Matkasa, i dla Dziecia:)

Wyklejanki zwierzątkowe to ulubiona rozrywka Mikołaja.. jest na etapie fascynacji wszelkimi żyjątkami:) więc rozprawił się z zadaniem w kilka chwil:

Mnóstwo “soczystych”, przepięknych ilustracji. Dlatego i ta książeczka z nami została 🙂 Wprawdzie tekstu w niej niewiele i nie jest to “czytana bajeczka” ale obmyślamy historyjki z udziałem zwierzątek..

a to, coś naprawdę WYJĄTKOWEGO.. jeżeli chodzi chodzi o trudność zadania rzekłabym, że to WYŻSZA SZKOŁA JAZDY.. Mimo to – CUDO…

Znacie pewnie wszyscy komputerowe ubieranki… Gry, przy których Dzieć może spędzić mnóstwo czasu.. Mam więc dla Was zdrowszą wersję tego, co tak bardzo wciąga nasze Bąki w świecie wirtualnym

Panienki – Księżniczki , “gołe” …:) no tak, tak… takie o, zwykłe Dziewczyneczki, które należałoby jakoś.. przybrać 😉 w biżuterię.. korale, kolczyki, opaski, spineczki no WSZYSTKO… dosłownie – czego dusza zapragnie. Tak, wiem, z założenia zabawa tylko dla Panienek.. ale mój Mikula bawił się rewelacyjnie i – o dziwo – doskonale wiedział co, gdzie powinno “wisieć”.. chociaż jego Matula nie specjalnie gustuje w błyskotkach;)

Polecam – ogromnie, bo jest MEGA frajda z tego “zdobienia”:)

I jeszcze coś.. książeczka, która pobiłaby nawet MAMOKO i wszystkie części ulicy czereśniowej:)

Stron  – od groma.. naklejek JESZCZE WIĘCEJ.. a do tego obrazki – jakby przestrzenne.. i tutaj to dopiero trzeba wyobraźnię wysilić .Wciągnęłam się równie bardzo jak mój Dzieć. Byliśmy i na basenie, i w markecie, i zjeść coś – w barze z kubabami ( jak to mówi Mikula).. I na plac zabaw też się wybraliśmy a przygód w tej książeczce czeka na nas jeszcze mnóstwo. Zdjęć kila – bo padła bateria w aparacie ale wierzcie mi, Matule kochane, że jeżeli Wasze Dziecko jest również zafascynowane książeczkami z naklejkami to ta jest NAJBARDZIEJ NIEZWYKŁA ze wszystkich:

My  mamy jeszcze SPORO do wyklejania a gdy skończymy, wtedy dopiero będzie zabawa:) i mówię całkiem serio – MAMOKO przy tym wymięka:)
Książeczki można zakupić TUTAJ—>KLIK , zachęcam.W sklepie www.kiddo.com.pl czeka na Was jeszcze więcej kreatywnych cudowności, może więc warto zrezygnować z kolejnej gry PC na rzecz czegoś “zdrowszego” , przy czym spędzicie czas razem z Waszym Bąkiem:) SUPER ZABAWA GWARANTOWANA

A może wśród Waszych Maluchów są też jacyś naklejkowi fascynaci? Polecicie nam coś fajnego?:)

Udostępnij: