Bez kategorii

Panie Mikołaju, czas na prezenty – świąteczne inspiracje!

Dopiero co zaczął się listopad ale jestem pewna, że za kilka dni zrobi się zupełnie świątecznie.. W sklepach choinki, bombki, aniołki z opłatkami a w tle ponadczasowe “Last Christmas”.  I znów zacznie się ta przedświąteczna gorączka, przygotowania i … kupowanie prezentów..co dla kogo? ODWIECZNY PROBLEM!

zdjęcie z wyborcza.biz

Oj natrudzić się musi ten nasz Święty Pan, żeby przeczytać wszystkie listy Dzieciaczków, które docierają do Niego przez cały rok,  a pisane są z wypiekami na twarzy. Żal nam Go- prawda? i dlatego czasami Mu troszkę pomagamy:) Kupimy coś za Niego, włożymy pod choinkę, a magia i tak unosi się w powietrzu.
Łatwiej mają Ci Rodzice, którym Dzieć podpowie co też Pan w czerwonej czapce ma przynieść. Ba- list napiszą razem.. a sprytne oko Matuli wy haczy to, co w nim najważniejsze..
No tak.. ale co z resztą? Bo zabawek przecież MNÓSTWO – wszędzie! potknąć się o nie można buszując między sklepowymi półkami. Pełno Fisherów, Vtechów, Playskool’e jakieś – ISTNA MASAKRA. A później uszy więdną i szlag trafia Matkasa bo o chwili spokoju można pomarzyć.A wiecie co ja zrobiłam ostatnio z takimi zabawkami? Sru na allegro. Niech się inny Dzieć bawi bo u nas i tak się z kąta w kąt przewalały a WYŁY gorzej jak wilki w lesie!
W te Święta będzie inaczej. Będą zabawki mądre, piękne, użyteczne i kochane przez wiele pokoleń. Podzielę się z Wami informacją o tych, które znam. Bo warto!

Inspiracja nb. 1 – KSIĄŻKA
Prezent uniwersalny.. Cieszy mnie, że ostatnio z wielkim hukiem wróciła moda na rodzinne czytanie. Miałam wrażenie, że w ostatnich latach papierowe książki zamieniono na ebooki albo zupełnie o nich zapomniano. Ale odwiedzam Wasze blogi i widzę, że biblioteczka się stale powiększa..
Jest wiele tytułów godnych polecenia.. u nas jednak prym wiedzie pewna seria znanego na całym świecie autora..

po recenzję odsyłam TUTAJ . Turlututu pojawiło się u nas jako pierwsze a :

oraz:

i:

czekają już na liście prezentów Mikołaja OD MIKOŁAJA:)

Warto też “naciągąć” Pana M. na serię książeczek MAMOKO. Wydawnictwo Dwie Siostry i.. bez zbędnych słów:)

do obrazkowych cudowności dołączam Ulicę Czereśniową i znów Dwie Siostry:

części jest znacznie więcej – jest w czym wybierać:)
Wiem, że Panu M. już trochę ciężko z tym worem ale nie byłabym sobą, gdybym Mu jeszcze trochę tych uniwersalnych propozycji nie dołożyła – no.. Panie Mikołaju:) będziesz mi Pan za to wdzięczny;)
Kocham Dwie Siostry🙂 No kocham:) może dlatego, że sama mam Brata:P Kolejne książeczki godne uwagi:

Obie już nam w łapki wpadły – DOSKONAŁE, więc i recenzje się pojawią – jeszcze przed Świętami:)
No i co? wystarczy? Oj tam oj tam.. tyle cudowności jeszcze na nas czeka.. mówicie, że wora nie uniesie? A Rudolf? Nie pomoże? NO DOBRA.. to wrzućmy mu jeszcze tylko kilka książeczek kontrastowych dla najmłodszych i będzie GIT:)

Wydawnictwo WILGA – i jest ich ZNACZNIE więcej… no ale licząc się z tym, że na saniach zbyt wiele miejsca Święty Pan też nie ma – odpuszczamy.. i będziemy inspirować resztą tytułów w kolejnych notkach..
A teraz.. idziemy dalej..

Inspiracja nb. 2 – niezwykły kawałek drewna


W kawałku drewna magia jest zaklęta. Cudowne tworzywo, z którego czarować można i czarować.. Co tylko wymarzymy.. Klocuchy? No pewno! i TYLKO DREWNIANE:
O TAKIE mogą być:

albo TAKIE:

albo zwykłe, proste i “surowe”:

ooooo widzę, że i nasz Święty by się chętnie pobawił;) ZABIERAJ PAN ŁAPKI:) najpierw, to trzeba list napisać.. no i grzecznym być przez cały rok a coś mi się o uszy obiło, żeś Pan nieźle z Rudolfem nawywijał ostatnio:D
Czasu coraz mniej, lecimy dalej..
Ciuchcie.. wagoniki… i torów milion pięćset sto dziewięćset. To jest to, co Tygryski lubią najbardziej ( spokojnie, będzie też coś dla Tygrysic:))
Znajdziemy je np. tutaj:

Zapukajcie do Wujka Google, on Was zawsze dobrze pokieruje:)

No ale skoro już jesteśmy przy “męskiej ” wersji drewnianych zabawek, dorzucam TUP TUPA (choć w wersji dziewczęcej także dostępny:))

A teraz – drogie Pannice- coś dla Was.. pobawimy się w dom:

Wszystkie te cudowności ( i dużo więcej Św. Mikusiu ) znajdziesz TUTAJ i TUTAJ.
a z uniwersalnych piękności dopisujemy:

Znaleziony TUTAJ .Nie trzeba go karmić,w  domu nie nabrudzi a i z naszej wanny nie będzie korzystał:) Ale zwierzak jest? NO JEST! jak bum cyk cyk!
Polecam też skorzystać z propozycji osób, które takie cuda wyczarowują własnoręcznie. Bo  i puzzle na zamówienie zrobią i domek dla lalek z mebelkami  – bezkres internetu.. To Wam pozostaje.. magia fraz.. Wujek google i dłuugie godziny ” na Jego pokojach”. POWODZENIA:)

Aaa… Mikołaj mi tu mówi, że NIC kreatywnego nie było.. Hmm… no dobra.. NEXT STEP:)

Świąteczne inspiracje nb.3
Ooo “takie buty” lubię najbardziej.. bo Dzieć jak zaczarowany siedzi gdzieś w kąciku i tworzy:)
U nas już co nieco było o kreatywnych cudownościach TUTAJ i TUTAJ. NIe bęę się powtarzać – taak , wiem Mikusiu Święty , że czytasz moje wpisy namiętnie;) Ale spokojnie.. coś jeszcze do wora dorzucimy:) Bo kreatywne Maluchy pokazały nam pewną nowość.. Słyszeliście o ruchomym piasku? U nas usłyszycie za kilka dni, dlatego póki co się nie rozpisuję:) ale już teraz zapraszam TUTAJ.

Święty Mikuś film oglądał i ONIEMIAŁ z wrażenia.. 🙂 Pucholiny , Piaskoliny i inne cudowności również polecamy. I TAKIE puzzle przestrzenne, które można też do drewnianych perełek zaliczyć.. i MOZAIKI przeróżne i zabawki z KARTONOWE.
A ileż radości może sprawić Pannicy zestaw FARB DO TKANIN. Wymaluje na koszulce co tylko zechce:) a może zrobi taką dla Mikołaja?:) i wyśle.. na Biegun Północy , jako niestandardowy list.. 🙂 a On w tym roku w tej koszulce będzie prezenty rozwoził:D A co… zasłużył sobie i On na drobny upominek.. bo kto nie lubi prezentów?:)
Ehhh.. byle do gwiazdki… i kolejnej pary skarpetek pod choinką ?;) Nie pogniewam się.. znów będzie zapas na CAŁY ROK 😀

Udostępnij: