Dzieciowo

Gry planszowe dla całej rodziny: Straszny dwór i Tornado Ellie

gry planszowe dla całej rodziny

Tak przeglądałam ostatnio wszystkie gry, które zgromadziliśmy i zaczęłam się zastanawiać, czy nie zorganizować latem jakiegoś turnieju gier planszowych dla najmłodszych. Impreza pewno cieszyłaby się sporym zainteresowaniem zważywszy na to, jak wielu z Was zagląda do moich wpisów w tym temacie. Ale to póki co dość odległa myśl, a tymczasem chciałabym Wam pokazać kolejne 2 gry planszowe dla całej rodziny od FOXGAMES.

Straszny dwór

Jakoś tak wiecznie odkładałam ją na później, sama nie wiem dlaczego, bo gra robi naprawdę dobre wrażenie. No i ostatecznie, po wcześniejszych namowach chłopców i przy okazji idealnej sytuacji (Halloween), wyjęłam ją z kartonu, i zaczęłam rozkminiać zasady.

Straszy dwór, to tak zwana gra tematyczna. Możemy grać w nią na dwa sposoby – a raczej w zależności od ilości uczestników zabawy. Od razu powiem, że gra daje nam mały dreszczyk emocji, a jednocześnie łączy w sobie ciekawość odkrywania historii, którą w pewnym sensie sami tworzymy.

Sam design gry wymiata! Nie dość, że elementy są wykonane naprawdę solidnie, to jeszcze oprawa graficzna jest tak realistyczna, że każdy ma ochotę przejść przez tą wyjątkową przygodę. A zaczyna się ona tak, że okazuje się, że ów Straszny dwór wcale nie jest opuszczony. Oczywiście młodzież nie zamierza dzielić się tą informacją ze starszymi, bo i po co? No kurczę, czy Ty, rodzicu, uwierzyłbyś swojemu Bąkowi gdyby powiedział Tobie, że Wasze miasteczko jest opętane? No właśnie 🙂 To też grupka młodzieniaszków postanawia wygonić z posesji złe duchy jednocześnie nie dopuszczając, do opanowania całego miasta.

Generalnie jest to krótka rozgrywka i trwa jakieś  15 minut A grać mogą razem aż 4 osoby.

http://www.foxgames.pl http://www.foxgames.pl http://www.foxgames.pl

Gry dla całej rodziny – Tornado Ellie

Ale CZAD! No mówię Wam! Już samo składanie planszy do gry daje niezły FUN! Elementów od choinki, ale to dobrze.

Tornado Ellie to gra przestrzenna, która wygląda na dość skomplikowaną, ale wcale taka nie jest. Kiedy już ustawimy sobie planszę, i rozdzielimy karty, najmłodszy z graczy może rozpocząć zabawę. Wykładamy kartę, przesuwamy tornado w stronę gracza numer dwa, i tak dalej.. i tak dalej..

Na kartach są umieszczone rysunki zwierzątek. Jeśli posiadamy w swoich zbiorach zwierzaka z danej karty, wykładamy swoją. Jeśli mamy inne zwierzę, możemy wyłożyć kartę na stos ale tylko pod warunkiem, że jest na niej więcej zwierząt niż na tej, które już leży na stosie. Jeśli nie możemy wykonać ruchu, tornado zabiera nam oznaczony z drugiej strony karty dobytek.

Taa.. wiem, że to wydaje się być trochę zakręcone ale uwierzcie, że jak już sobie to wszystko porozkładacie na stole i weźmiecie karty do gry, od razu wszystko skapujecie.

Plansza “rośnie” wraz z przebiegiem rozgrywki, bo jeśli tornado porwie nam krowę, układamy ją na kartach i dopiero na niej układamy kolejne. Wszystko to sprawia, że gra staje się bardzo widowiskowa.

Tornado musimy zaliczyć (ZDECYDOWANIE) do zręcznościówek. Muszę też zaznaczyć, że instrukcja nie jest jakoś super obrazowa, i polecam obejrzeć sobie przed grą na przykład jakiś filmik z recenzją. Wówczas- serio – poradzi sobie z nią nawet 5 latek. Mój dał radę!

http://www.foxgames.pl http://www.foxgames.pl http://www.foxgames.pl

Przedstawione dziś przeze mnie gry dla całej rodziny to świetny pomysł na prezent dla małego zerówkowicza lub starszego dziecka. Ale ostrzegam – rodzice też ulegną pokusie. A później trudno będzie odejść od stołu. Polecam!

Udostępnij: