Dzieciowo

Gry na Święta – 2 hity od Granna

gry na Święta

Podpięłam ten wpis pod kategorię DZIECIOWO, ale kiedy teraz o tym myślę stwierdzam, że nie jestem do końca pewna kto bawi się lepiej grając w gry od Granna. Jestem wymagającym konsumentem, którego raczej trudno rozkochać w konkretnych produktach, ale tym razem jestem za, a nawet przeciw. No sztos! Bawię się jak dziecko, serio, dlatego stwierdzam, że są to idealne gry na Święta, bo przecież to wyjątkowo rodzinny czas, który powinno się spędzać głównie na byciu razem.

Gry na Święta  – czy to dobry pomysł na prezent?

Phi! Co to w ogóle za pytanie? Tak naprawdę, to klocki i gry są chyba najlepszym prezentem, jaki może sobie wymarzyć i dziecko, i rodzic. Godziny wspólnego czasu. I to spędzone na kreatywnej zabawie, która rzadko się nudzi. Oczywiście wiele zależy od tego, czy odpowiednio dobierzemy grę. Jak wybrać fajną grę rodzinną? Na co zwrócić uwagę?

  • przede wszystkim na to, dla jakiej kategorii wiekowej jest przeznaczona. Bo to, co nam wydaje się być mega fajne, wcale nie musi takie być dla naszego dziecka, które musi jeszcze kilka lat na tą rozrywkę poczekać. Dlatego czytajmy, co mówi producent – to ważne.
  • warto też poczytać recenzje – są przecież fora internetowe, które wprawdzie zawalone są mało uczciwą szeptanką, ale i wartościowe opinie na nich znajdziemy. Ja polecam szczególnie blogi  – gdzie można nie tylko poczytać o samej grze, jej zasadach, ale i zobaczyć jak wygląda od środka. Jesteśmy wzrokowcami, i choć znaczna większość rodziców ma niezwykle bujną wyobraźnię (w końcu trzeba nadążać za swoim dzieckiem, prawda?) to jednak w kwestii wyobrażenia o samym produkcie często po prostu szwankuje.
  • zwróć też uwagę na zainteresowania i zdolności dziecka – do niedawna sama nie miałam pojęcia jak bogaty w gry planszowe jest nasz rynek. No po prostu WOW. Wybierać można i w tradycyjnych grach, i w karcianych, i w zręcznościowych, i przygodowych i można by tak wymieniać jeszcze długo. Dlatego warto dopasować gry na Święta do zainteresowań dziecka, wtedy wszyscy będą mieli przyjemność ze wspólnej zabawy.

Gry na Święta  – Rekin, od Granna

Nie znoszę gier, w których potrzeba ogromu przygotowań, zanim w ogóle będzie można wykonać pierwszy ruch. Zwykle wtedy zniechęcam się już po przygotowaniu planszy, i (uwaga) mam ochotę oszukiwać na korzyść moich Bąków, żeby tylko jak najszybciej skończyć rozgrywkę.

Ale Rekin taki nie jest. Plansza jest jedna. A na niej układamy stadko kolorowych rybek w wielkim oceanie – po jednej stronie. Druga strona to miejsce dla drapieżników. Do tego dwie kostki, które wyznaczają ruch konkretnymi postaciami, i przepiękne grafiki, której dopełniają całość. Ja mam przyjemność nawet z samego patrzenia na poszczególne elementy.

Instrukcja jest rzeczowa, i krótka. A cała gra polega na tym, by rybki dotarły do przeciwnej części oceanu. Oczywiście – jak to my – czasami modyfikujemy zasady. Bo naprawdę można tutaj nieźle kombinować. Z całego serducha polecam – na bank spędzicie przy niej przyjemny, świąteczny wieczór, może nawet nie jeden!

gry na Święta gry na Święta gry na Święta gry na Święta gry na Święta gry na Święta gry na Święta

Gry na Święta – Wyspa Smoków

Producent informuje, że to gra od 5 lat. Ale ja bym powiedziała, że i rok młodsze dziecko sobie z nią poradzi – tak.. przeprowadziłam testy. Była zabawa na całego do tego stopnia, że nie zostałam do niej dopuszczona. Ale tylko za pierwszym razem bo przy okazji weekendu specjalnie wyciągnęłam moje Pierduśniki prędzej z łóżek, żeby stoczyć z nimi bój ze smokami.

Wiecie, dlaczego to jest taki czad? Bo tu nie ma takiej ostrej rywalizacji.  U nas jest wciąż problem z przegrywaniem, i o ile młodszy Pierduśnik daje radę, to Starszy potrafi nieźle rzucać dupalem jeśli tylko nie zajmie pierwszego miejsca. A tutaj gramy zespołowo. Działamy razem i uczymy się oceniać, czy warto coś zrobić, czy nie, i jakie mogą być konsekwencje naszych działań.

Tu znowu mamy niestandardową kostkę. Wskazuje ona  o ile pół przesuwamy się do przodu, lub czy mamy wykonać ruch strasznym smoczyskiem. Generalnie cała gra polega na tym, byśmy zebrali wszystkie elementy zamku i go zbudowali. W czym przeszkadzają oczywiście smoki.

Nie trzeba tu jakoś szczególnie główkować, i wszystko polega głównie na szczęściu, ale gra naprawdę wciąga i daje sporo frajdy z zespołowej rywalizacji.

http://www.granna.pl/katalog-gier/0-wszystkie-gry/304-WYSPA-SMOKOW.html http://www.granna.pl/katalog-gier/0-wszystkie-gry/304-WYSPA-SMOKOW.html http://www.granna.pl/katalog-gier/0-wszystkie-gry/304-WYSPA-SMOKOW.html http://www.granna.pl/katalog-gier/0-wszystkie-gry/304-WYSPA-SMOKOW.html http://www.granna.pl/katalog-gier/0-wszystkie-gry/304-WYSPA-SMOKOW.html http://www.granna.pl/katalog-gier/0-wszystkie-gry/304-WYSPA-SMOKOW.html

Mam nadzieję, że fotorelacja spełniła Wasze oczekiwania. Ciekawa jestem, który tytuł bardziej się Wam spodobał? Wyczekujcie kolejnych postów, to jeszcze nie koniec prezentowych inspiracji. Dużo fajności chcę Wam jeszcze pokazać. A Wydawnictwo Granna polecam – mamy od nich sporo gier, a ulubioną jest chyba ponadczasowe GRZYBOBRANIE w odświeżonej wersji.

Udostępnij: