Bez kategorii

Wampir emocjonalny

Czasami czuję się zagubiona. Chociaż przyznać muszę, że to właśnie ostatnio bardzo się sugeruję zdaniem innych. Jeden szepnie słówko na jedno ucho, ktoś inny na drugie. Od nadmiaru informacji aż boli mnie głowa. Zwłaszcza, gdy mówi do mnie osoba, przepełniona złością, goryczą i nienawiścią. Chłonę te emocje, czy mi się to podoba, czy nie. I dopiero później przychodzi chwila zwątpienia i zastanowienia. Bo przecież każdy zasługuje na drugą szansę. 

Jeżeli przyjaciel każe wybierać Tobie między jedną przyjaźnią, a drugą – nie jest Twoim przyjacielem. Ultimatum, które Tobie stawia jest kolejnym przejawem nienawiści, i zazdrości.

Stojąc na rozdrożu, mając rozdarte serce, wybierzesz tego, kto ( przynajmniej pozornie ) jest Tobie bliższy. Jednak im częściej zmusza Cię do do jakichś wyborów, tym bardziej zaczynasz rozumieć, że to najprawdziwszy wampir emocjonalny, który wysysa z Ciebie całą, pozytywną energię.

Owszem, dzieli się z Tobą tym, co posiada ( podobno to jedna z cech prawdziwego przyjaciela ) jednak jedyne co ma, to negatywne emocje.

Manipuluje Tobą, uderzając w Twoje najczulsze punkty. Zna Cię przecież na wylot. Jesteś dla niego jak marionetka, i tylko od niego zależy jaki ruch wykonasz. A będzie sterował Twoim życiem do tego stopnia, że zacznie wybierać Tobie ludzi, z którymi możesz mieć kontakt.
Zrobi to tak umiejętnie, że nawet się nie zorientujesz. I nagle.. osoby, które jeszcze niedawno miałeś za bratnią duszę, staną się Twoimi wrogami.

Łatwo jest popełnić błąd, trudniej jest go naprawić. Ja już prawie przeszłam swój labirynt, walcząc z manipulacją.
Czy Ty zrobiłaś to samo? Pamiętaj ( zanim będzie za późno ) , że KAŻDY zasługuje na drugą szansę!

Udostępnij: