Bez kategorii

Blogosfera – jak sie wybić?

No miło mi, miło, że uważacie mnie za jakieś guru od marketingu internetowego. Fakt – prowadziłam nie jedną kampanię. “Łapałam” dla firm facebookowe lubisie, organizowałam eventy i szeptałam na forach ile się dało. Moja praca przynosiła doskonałe efekty ale… w tym wszystkim brakowało czasu dla mnie.. i mojego blogowego projektu:) Mimo to, pytań o to “wybijanie” się w blogosferze otrzymuję regularnie TAK WIELE, że postanowiłam napisać dla Was mini poradnik o tym, jak dotrzeć na szczyt;)

Źródło


Informacje, które Wam zaraz przekażę, poparte są moim doświadczeniem, jednak nie związanym z promocją bloga zawodkobieta.blogspot.com, a poszczególnych firm, dla których prowadziłam kampanie.
Na “podbijanie” statystyk własnego “projektu” nie mam czasu – na razie. Dlatego wejść nie jest ani za dużo, ani za mało;) Przez ostatnich 30 dni odwiedziliście moje skromne progi ponad 24000 razy z czego osobiście JESTEM DUMNA:) Nie mam obsesji na punkcie statystyk, dlatego postanowiłam pozostawić sprawę własnemu biegowi. Ale DO RZECZY.
Przedstawiam Wam kilka przykazań blogera, który ma ochotę dojść na sam szczyt:

1.Bądź regularny w swoich działaniach

Jeżeli chcesz promować wyłącznie “gołą” domenę, to możesz już chować głowę w piasek. Wymęczysz fajne logo, ciekawy “wystrój wnętrza” zalatujący na odległość fachową łapką profesjonalisty a później ZONK. Bo nagle się okaże, że po trzech czy czterech wpisach móżdżek paruje na tyle, że na więcej nie masz sił. Człowieku.. z czym do świata? Zanim założysz blogaska dobrze się zastanów, czy robisz to tylko dlatego, że Kominek zrobił Tobie pranie mózgu swoimi książkami, czy wręcz przeciwnie.. Bo nie kasa Tobie w głowie a poszerzanie horyzontów. Usiądź więc przed tym swoim kompem i przygotuj plan. Nie na dzień, dwa , czy tydzień. Rozplanuj z góry strategię działania, częstotliwość pojawiania się wpisów i tematykę, jaką masz zamiar poruszać. BĄDŹ uporządkowany i REGULARNY W SWOICH DZIAŁANIACH

2.Sprawdzaj co słychać za miedzą

Bloger, który pilnuje TYLKO własnego podwórka NIGDY NIE WYJDZIE POZA NIE. Nie! Nie masz rozdmuchiwać mini aferek ani pluć komuś na głowę – NO WAY! Jedyne co powinieneś robić, to postępować w myśl zasady – Gość w dom, Bóg w dom. Daj się poznać, i zapraszaj innych do siebie. Niech widzą, że istniejesz. Odwiedzaj inne blogaski i na każdym, który Cię zainteresuje regularnie “smaruj” ciekawe komentarze. Nie musisz linkować do siebie. Google jest na tyle mądre, że pokaże drogę do Twojej “oazy” każdemu, kto tylko zechce ją odnaleźć. Ale blogaski to nie wszystko. Musisz być jak WIRUS, który przyczepia się do potencjalnego czytacza jak rzep do psiego ogona. NIE WARCZ… machaj tylko “ogonkiem” na znak, że lubisz gości. Wirusa “wszczep” każdej z Twoich sygnatur na internetowych, tematycznych forach, a później przeczesuj pokój po pokoju wdając się w dyskusje. Obserwujesz statystyki? No to zaraz się pewnie obślinisz… poszybują w górę tak szybko, że nawet się tego nie spodziewasz!

3.Zadbaj o niestandardową reklamę


Prowadziłam kiedyś kampanię reklamową dla jednego z lokalnych portali.Tematyka była powiązana z dziećmi, więc “uderzałam” wszędzie tam, gdzie kręciły się Matule razem z Pociechami. Przedszkola, Szkoły, Żłobki i kluby Malucha. No tak.. ale w jaki sposób przekazać takim Bąkom, że mają pokazać swojej Rodzicielce gdzie mogą spędzać czas wirtualnie – w towarzystwie innych Matkastów? Sprawa nie jest wcale tak bardzo skomplikowana. WLEPKI. Dzieciaki uwielbiają naklejki. Zleciliśmy wydruk zaprzyjaźnionej drukarni i już po kilku dniach mieliśmy spory zapas portalowych naklejek. Ale żeby było NIEBANALNIE, postanowiliśmy uznać, że to ODZNAKI. Tylko za co by je przyznać, prawda? Razem z “szefem” portalu i jego Dziewczyną spędziliśmy dwa dni na próbach… NASZEGO TEATRZYKU KUKIEŁKOWEGO;) Krótka historyjka o zasadach dobrego zachowania;) Dzieciaczki odpowiadały na pytania i pomagały bohaterom przedstawienia postępować właściwie. W zamiana za te dobre rady, każdy Bąk otrzymał na koniec odznakę – naszą wlepkę:) Która wylądowała na plecaczku. I co? Matula w domciu looknęła i z ciekawości zajrzała na portal. Większość z nich została.. Ta historyjka ma uzmysłowić Wam, jak wiele może zdziałać CIEKAWA I NIEBANALNA REKLAMA:) Oczywiście warto także pokusić się o przygotowanie konkursu, który nie tylko stanie się okazją do zebrania sporej ilości”lubisiów”, ale i przyniesie Wam spory wzrost statystyk. Myślisz, że musisz inwestować w nagrody? Pfff.. niewiele jeszcze Wiesz o blogowaniu:) Dobry, marketingowy mail. I pukaj od drzwi do drzwi. Firmy chętnie włączają się w takie działania, bo dla nich to też okazja do podniesienia statystyk. W końcu facebook działa w tej chwili jak newstseller.

4.Sprytnie wplataj frazy

Chcesz zostać najlepszym przyjacielem Wujka Google? Zaprzyjaźnij się z podstawami pozycjonowania. Wiesz, dlaczego blogi kominka pojawiają się na pierwszej stronie – ponad stronami firmowymi producentów tych “piecyków”? Bo jego blog JEST DOBRZE WYPOZYCJONOWANY.
Na wysoką pozycję w Google wpływa WIELE CZYNNIKÓW a zadania związane z pozycjonowaniem są dość obszerne, ale wystarczy przeczytać kilka dobrych poradników, a podstawami zajmiesz się sam. Ewentualnie, możesz zapukać do dobrej firmy, która przyjmie od Ciebie tego typy fuchę.. A gdybyś potrzebował marketingowych tekstów to.. ekhm.. Wiesz już gdzie zapukać;)

To tyle.. Garść informacji, które pozwolą Tobie zajść tak wysoko, jak tylko zechcesz. Do całej tej przykazaniowej mieszaniny powinieneś dodać jeszcze coś: WIELKĄ MOTYWACJĘ DO DZIAŁANIA I CIERPLIWOŚĆ! Nie od razu Rzym zbudowano.. Zacznij więc od fundamentów.. Reszta przyjdzie sama;)
POWODZENIA!
Udostępnij: