Bez kategorii

Kiedyś Twoje Dziecko rozwinie skrzydła.. OD CIEBIE zależy, czy będzie latać!

To Ty pokazujesz Mu świat.. Twoimi oczami go widzi, i Twoje tylko słowa malują Mu obraz rzeczywistości. Wierzy w KAŻDE z nich.. Wierzy w CIEBIE! “Stworzyłaś” Go.. urodziłaś.. a teraz “modelujesz”.. Każdy Twój gest, przekazana informacja i opis świata ma wpływ na to, kim będzie gdy dorośnie.. Matulu… czy jesteś pewna, że nie podcinasz swojemu Dziecku skrzydeł?

Kochasz Go. To oczywista oczywistość! Twój Syn jest dla Ciebie najważniejszy na świecie.
W natłoku obowiązków ZAWSZE starasz się znaleźć dla Niego czas. Choćby małe “pięć minut” na wspólną zabawę.. Radosne harce, chichrańce i swawole. A później BRZDĘK! Zegar wybija godzinę ZERO i znów jesteś nieosiągalna.
Zajmuje się sam sobą. Cichutko, zupełnie jak myszka pod miotłą.. i nagle  – POMYSŁ! rozświetla umysł, bo “będzie.. będzie zabawa.. będzie się działo”. Znajduje te farbki, wyjmuje plik białych kartek, i siada przy stole. Pomysłowy Dobromił. Dla Ciebie to robi.. Bo może kiedy zobaczysz to piękne serduszko, które wypaćka na znalezionej kartce, uśmiechniesz się raz jeszcze..i ofiarujesz Mu kolejne, magiczne pięć minut?
Tak! udało się! Biegnie do Ciebie z tym “koślawym” serduchem z wypiekami na twarzy.. I…
Dlaczego wymierzasz cios? Wysłuchaj, co ma Tobie do powiedzenia..
Tak, rzeczywiście wybrudził farbką bluzeczkę, ale czy naprawdę MUSIAŁAŚ DAĆ MU DO ZROZUMIENIA jaka z niego CIAMAJDA? JEST GAMONIEM, bo nie pomyślał by podwinąć rękawki?? Achhh i ta czerwona farba, dziwnym trafem zmieszał ją z odrobiną niebieskiej – NIEUDACZNIK..
Czy WIESZ, że właśnie PODCIĘŁAŚ MU SKRZYDŁA? Przed chwilą wierzył, że wystarczy zdjąć bluzeczkę i wrzucić ją do pralki, a rozmazaną na stole farbę zetrzeć wilgotną gąbką. Teraz wie tylko jedno – ŻE JEST NIC NIE WART.. Jego starania poszły na marne i zamiast sprawić radość ukochanej Matuli, rozzłościł ją tylko..
Uśmiech zniknął z twarzy.. A on “zgasł”.. i gaśnie tak za każdym razem, gdy wymierzasz w niego cios..

To TYLKO Dziecko.. małe.. niewinne.. bezbronne.. Wpatrzone w Ciebie jak w najpiękniejszy obraz.
Kiedyś Twoje Dziecko rozwinie skrzydła.. OD CIEBIE zależy, czy będzie latać!

Rodzicu.. czy jesteś świadom, że podcinasz Dziecku skrzydła?

Udostępnij: