Bez kategorii

Panie Mikołaju, czas na prezenty – świąteczne inspiracje!

Dopiero co zaczął się listopad ale jestem pewna, że za kilka dni zrobi się zupełnie świątecznie.. W sklepach choinki, bombki, aniołki z opłatkami a w tle ponadczasowe “Last Christmas”.  I znów zacznie się ta przedświąteczna gorączka, przygotowania i … kupowanie prezentów..co dla kogo? ODWIECZNY PROBLEM!

zdjęcie z wyborcza.biz

Oj natrudzić się musi ten nasz Święty Pan, żeby przeczytać wszystkie listy Dzieciaczków, które docierają do Niego przez cały rok,  a pisane są z wypiekami na twarzy. Żal nam Go- prawda? i dlatego czasami Mu troszkę pomagamy:) Kupimy coś za Niego, włożymy pod choinkę, a magia i tak unosi się w powietrzu.
Łatwiej mają Ci Rodzice, którym Dzieć podpowie co też Pan w czerwonej czapce ma przynieść. Ba- list napiszą razem.. a sprytne oko Matuli wy haczy to, co w nim najważniejsze..
No tak.. ale co z resztą? Bo zabawek przecież MNÓSTWO – wszędzie! potknąć się o nie można buszując między sklepowymi półkami. Pełno Fisherów, Vtechów, Playskool’e jakieś – ISTNA MASAKRA. A później uszy więdną i szlag trafia Matkasa bo o chwili spokoju można pomarzyć.A wiecie co ja zrobiłam ostatnio z takimi zabawkami? Sru na allegro. Niech się inny Dzieć bawi bo u nas i tak się z kąta w kąt przewalały a WYŁY gorzej jak wilki w lesie!
W te Święta będzie inaczej. Będą zabawki mądre, piękne, użyteczne i kochane przez wiele pokoleń. Podzielę się z Wami informacją o tych, które znam. Bo warto!

Inspiracja nb. 1 – KSIĄŻKA
Prezent uniwersalny.. Cieszy mnie, że ostatnio z wielkim hukiem wróciła moda na rodzinne czytanie. Miałam wrażenie, że w ostatnich latach papierowe książki zamieniono na ebooki albo zupełnie o nich zapomniano. Ale odwiedzam Wasze blogi i widzę, że biblioteczka się stale powiększa..
Jest wiele tytułów godnych polecenia.. u nas jednak prym wiedzie pewna seria znanego na całym świecie autora..

po recenzję odsyłam TUTAJ . Turlututu pojawiło się u nas jako pierwsze a :

oraz:

i:

czekają już na liście prezentów Mikołaja OD MIKOŁAJA:)

Warto też “naciągąć” Pana M. na serię książeczek MAMOKO. Wydawnictwo Dwie Siostry i.. bez zbędnych słów:)

do obrazkowych cudowności dołączam Ulicę Czereśniową i znów Dwie Siostry:

części jest znacznie więcej – jest w czym wybierać:)
Wiem, że Panu M. już trochę ciężko z tym worem ale nie byłabym sobą, gdybym Mu jeszcze trochę tych uniwersalnych propozycji nie dołożyła – no.. Panie Mikołaju:) będziesz mi Pan za to wdzięczny;)
Kocham Dwie Siostry🙂 No kocham:) może dlatego, że sama mam Brata:P Kolejne książeczki godne uwagi:

Obie już nam w łapki wpadły – DOSKONAŁE, więc i recenzje się pojawią – jeszcze przed Świętami:)
No i co? wystarczy? Oj tam oj tam.. tyle cudowności jeszcze na nas czeka.. mówicie, że wora nie uniesie? A Rudolf? Nie pomoże? NO DOBRA.. to wrzućmy mu jeszcze tylko kilka książeczek kontrastowych dla najmłodszych i będzie GIT:)

Wydawnictwo WILGA – i jest ich ZNACZNIE więcej… no ale licząc się z tym, że na saniach zbyt wiele miejsca Święty Pan też nie ma – odpuszczamy.. i będziemy inspirować resztą tytułów w kolejnych notkach..
A teraz.. idziemy dalej..

Inspiracja nb. 2 – niezwykły kawałek drewna


W kawałku drewna magia jest zaklęta. Cudowne tworzywo, z którego czarować można i czarować.. Co tylko wymarzymy.. Klocuchy? No pewno! i TYLKO DREWNIANE:
O TAKIE mogą być:

albo TAKIE:

albo zwykłe, proste i “surowe”:

ooooo widzę, że i nasz Święty by się chętnie pobawił;) ZABIERAJ PAN ŁAPKI:) najpierw, to trzeba list napisać.. no i grzecznym być przez cały rok a coś mi się o uszy obiło, żeś Pan nieźle z Rudolfem nawywijał ostatnio:D
Czasu coraz mniej, lecimy dalej..
Ciuchcie.. wagoniki… i torów milion pięćset sto dziewięćset. To jest to, co Tygryski lubią najbardziej ( spokojnie, będzie też coś dla Tygrysic:))
Znajdziemy je np. tutaj:

Zapukajcie do Wujka Google, on Was zawsze dobrze pokieruje:)

No ale skoro już jesteśmy przy “męskiej ” wersji drewnianych zabawek, dorzucam TUP TUPA (choć w wersji dziewczęcej także dostępny:))

A teraz – drogie Pannice- coś dla Was.. pobawimy się w dom:

Wszystkie te cudowności ( i dużo więcej Św. Mikusiu ) znajdziesz TUTAJ i TUTAJ.
a z uniwersalnych piękności dopisujemy:

Znaleziony TUTAJ .Nie trzeba go karmić,w  domu nie nabrudzi a i z naszej wanny nie będzie korzystał:) Ale zwierzak jest? NO JEST! jak bum cyk cyk!
Polecam też skorzystać z propozycji osób, które takie cuda wyczarowują własnoręcznie. Bo  i puzzle na zamówienie zrobią i domek dla lalek z mebelkami  – bezkres internetu.. To Wam pozostaje.. magia fraz.. Wujek google i dłuugie godziny ” na Jego pokojach”. POWODZENIA:)

Aaa… Mikołaj mi tu mówi, że NIC kreatywnego nie było.. Hmm… no dobra.. NEXT STEP:)

Świąteczne inspiracje nb.3
Ooo “takie buty” lubię najbardziej.. bo Dzieć jak zaczarowany siedzi gdzieś w kąciku i tworzy:)
U nas już co nieco było o kreatywnych cudownościach TUTAJ i TUTAJ. NIe bęę się powtarzać – taak , wiem Mikusiu Święty , że czytasz moje wpisy namiętnie;) Ale spokojnie.. coś jeszcze do wora dorzucimy:) Bo kreatywne Maluchy pokazały nam pewną nowość.. Słyszeliście o ruchomym piasku? U nas usłyszycie za kilka dni, dlatego póki co się nie rozpisuję:) ale już teraz zapraszam TUTAJ.

Święty Mikuś film oglądał i ONIEMIAŁ z wrażenia.. 🙂 Pucholiny , Piaskoliny i inne cudowności również polecamy. I TAKIE puzzle przestrzenne, które można też do drewnianych perełek zaliczyć.. i MOZAIKI przeróżne i zabawki z KARTONOWE.
A ileż radości może sprawić Pannicy zestaw FARB DO TKANIN. Wymaluje na koszulce co tylko zechce:) a może zrobi taką dla Mikołaja?:) i wyśle.. na Biegun Północy , jako niestandardowy list.. 🙂 a On w tym roku w tej koszulce będzie prezenty rozwoził:D A co… zasłużył sobie i On na drobny upominek.. bo kto nie lubi prezentów?:)
Ehhh.. byle do gwiazdki… i kolejnej pary skarpetek pod choinką ?;) Nie pogniewam się.. znów będzie zapas na CAŁY ROK 😀

Udostępnij:
 • Wielkie dzięki za inspiracje! Zdecydowana większość jest warta rozważenia, gdy w grę wchodzą nie tylko własne dzidziory ale także bratankowie, siostrzenice itd. Uzbiera się niezła sumka do "rozdania"… Szkoda, że nie można sobie takich wydatków np. odliczyć od podatku, wtedy można by było naprawdę poszaleć :-))))
  Pozdrawiam 🙂

  • hehe o TAK:) jestem za:) odliczamy od podatku prezentowe wydatki:D ehhh no i dlatego właśnie, że nie można, trzeba świąteczne prezentu kupować na raty;) najlepiej od dziś;)

 • Mmmm, już się inspiruję:):):) Fajnie, że wystartowałaś z tematem, który jest tak bardzo na czasie!!!
  Już ostatnio główkowałam nad prezentami dla mojej dwójki… Standardowo będą książki -oj, tak, tak… ja książki kocham, a dzieciaki miłość tą dziedziczą… Baśni , bajek i bajeczek mamy dużo, ale jeszcze więcej byśmy chcieli i tak mnie to proponowane przez Ciebie Mamoko zainteresowało… słyszałam, owszem nie raz, ale nie byłam przekonana, jednakowoż stwierdzam, że te o cyferkach i literkach bardzo mnie kuszą! Myślałam też o klockach drewnianych… mieli takie dawno temu.. po jakimś czasie się znudziły i mąż schował, ale tak skutecznie, że później już się nie odnalazły. Korcą mnie też koraliki do nawlekania… ot, dziecię wyżyje się kreatywnie, a dodatkowo paluszki poćwiczy! Tyle bym chciała dzieciakom kupić… tylko budżet ograniczony -w takim wypadku ratuje pomysł i… miłość… duża porcja miłości!!!
  Dodam tylko jeszcze, że tory drewniane okazały się u nas totalnym niewypałem, tak samo jak garnki itp… Tory leżały w kącie, bo… hm, nie wiem co dzieciatym nie pasowało… a gary -moi wolą gotować z mamusią w realu;)

  • oooo.. serio? a to FELER:) a moje Chłopaki wręcz się kłócą o tory:D uwielbiają, od rana do wieczora się bawić mogą, budować, przekładać, zaczepiać – KOCHAJĄ. A garnuszki… Chociaż to Tygryski to zabawki w wersji "damskiej" też im prezentuję.. gotują.. na całego gotują:) co rano mi kaffffkę "parzą" .. "obiadki " robią i co tam im jeszcze wyobraźnia zaserwuje;) MAMOKO – REWELACJA:D Mamy, polecamy..:)

 • Imponujący wór będzie niósł Miołaj! Jak on się w tym kominie zmieści hihi do tego po takim wysiłku to naprawdę sporo ciasteczek będzie musiał zjeść by odzyskać siły na dalsze prezentowanie :)))
  My również będziemy pisać list, ale jako, że wcześniej urodziny to i taka lista powstać musiała. Nie ma łączenia okazji, żadne dziecko tego przecież nie lubi, prawda? :)))

  • Oojj imponująca:) a to pierwsza część dopiero:D Bo tyyle cudowności czeka na Dzieciaczki, że można by pisać i pisać:) ale da radę Święty Mikuliński:) czegóż to on już nie robił:D Mój Miko mówi, że ma magicznego pilota:P naciska na DELETE i się kurczy:D hehe:D te Dzieciaki jakieś "mądrzejsze" w 21 wieku , co nie?;) a okazji , rzecz jasna , NIE ŁĄCZYMY:) co to, to nie:)

 • Ja stawiam na książeczki, bo moja dwójka intensywnie się nimi obecnie interesuje:)) Proponowane przez Ciebie pozycje w większości mamy…za wyjątkiem nocy na czereśniowej i liczb i cyferek mamoko, i chy ba na mamoko postawimy:D
  Swoją drogą chyba zacznę się rozglądać za prezenciorami…choć mi się ciągle wydaje, że mam jeszcze duuużo czasu:)

  • a ja powiem szczerze, że nam póki co jakoś bardziej Ulica Czereśniowa przypasowała:D mniej "naciapana":D ale to pewnie od wieku Dziecka zależy;)

 • w obi dziś budowano ekspozycję świąteczną…

  • nooo ja też się natknęłam w kauflandzie na "coś" świątecznego jednak:D

 • Drewniane kuchnie mają swój urok 🙂
  Moja lista tworzy się już od miesiąca, więc niebawem też zaprezentujemy.

  • ooo tak:) kochamy WSZYSTKO , co drewniane:) i najlepiej taki "surowe"// nie umalowane:) Nasza lista jest dłuższa;) będzie druga część:D i dla dorosłych coś;) bo TO DOPIERO JESt PROBLEM:D

 • jej czy to już trzeba prezenty wybierać… kiedy ten czas tak zleciał.. ciekawe propozycje pokazałaś

  • trzeba? nie trzeba.. ale można.. co by później przed samymi Świętami zająć się tym , co ważniejsze;)

 • U nas na święta będą klocki. Mała jeszcze ich nie ma , a lubi przekładać, nakładać. Myślę że będzie zadowolona 🙂

  • no u nas klocki HIT nad hitami. ale właśnie drewniane, nie żadne tam duploki i te sprawy

 • Anonimowy

  Klocki (te konstrukcyjne) super, ale cena..trochę powala :/ Szczególnie, że mamy do obdarowania aż 5 dzieciaków.. 😉
  Wczoraj byłam w nowej galerii Poznań City Center i…szczękę zbierałam z podłogi, jak zobaczyłam w H&M Home..ekspozycję świąteczną.
  Podobnie w Home&You. No dzień po Wszystkich Świętych, do Wigilii jeszcze prawie 2 miechy, a tam choinki, skarpety na prezenty…zastawa świąteczna na stół.. masakra!
  Pozdrawiam,
  http://www.swiat-wg-anuli.blogspot.com

  • ja jeszcze "na miasto" w listopadzie nie wyszłam:) więc nie wiem co się święci:D ale dziś już obowiązkowo zakupy, więc pewno i mnie się uda popodglądać;) ale my w Poznaniu tylko przelotem;) Jesteśmy z Gniezna.. tutaj jakoś zawsze spokojniej;)
   No cena powala- racja. ale zabawka niezniszczalna, na wiele lat i pokoleń, więc warto;)chociaż gdybym tak miałam mnożyć razy 5.. brrrr:)

 • Anonimowy

  Łee,a ja jakoś miałam wrażenie, że z Poznania jesteście 😉

  http://www.swiat-wg-anuli.blogspot.com

  • nieee:) chociaż będę:D przysięgam to sobie:D wrócę tam:) kilka lat w Poznaniu mieszkałam, później mnie wywiało w okolice – ale w dół, trasa na Wrocław;) Teraz Gniezno ale Poznań kocham miłością odwzajemnoną i bywam tam TAK CZĘSTO JAK SIĘ DA- WRÓCE 😀

 • Fajne te drewniane zabawki… Szkoda, że już mamy kuchenkę. Co do książek Córcia bez okazji często je dostaje więc na gwiazdkę raczej coś innego dostaniemy.
  Ps. Dusia jest zachwycona tą książeczką "Turlututu Akuku To ja"

  • moje chłopaki też kochają – jeden i drugi:D a macie resztę ?;) trzeba dokupić:D bo naprawdę bomba:)

  • Narazie mamy tylko tą… Ale z czasem pewnie zmieni się to 🙂

 • Natchnęłaś mnie drewnianą kolejką, muszę się rozejrzeć w temacie 🙂 U nas póki co prezent nr 1 dla Martynki kupiony – Duplo zoo. Uwielbiamy bawić się Duplo i nie przepuszczam żadnej okazji do powiększania kolekcji 😉

  • no widzisz u nas akurat duploki do Chłopców nie przemawiają:D żadne plastikowe klocuchy ich specjalnie nie kręcą.. za to drewniane- oh i ach;)

 • Witaj! Bardzo się cieszę, że zawitałaś na moim blogu 🙂

  Jeśli chodzi o inspiracje gwiazdkowe to czytając o drewnianych zabawkach (klockach w szczególności) przypomniały mi się moje zabawki z drewna. Ponieważ urodziłam się już w dobie pieluch jednorazowych, to i w zabawkach był większy wybór, dlatego drewniane klocki odziedziczone były po moi Bracie. Uwielbiałam ich fakturę – w niektórych miejscach miały jakieś żłobienia, gdzieniegdzie pozostałości po małych słojach. Pierwotnie były w naturalnym kolorze, jednak mój Brat pomalował je farbkami na różniste odcienie – od niebieskiego, po zielenie i czerwień. Jednak nad wszystko pamiętam ich ZAPACH. To były najpiękniej pachnące zabawki jakie kiedykolwiek miałam. Zapachu drewna, które przeszło przez malutkie rączki mojego Brata. Zapachu drewna, które wybierali moi Rodzice. Zapachu drewna, które zatrzymało w sobie dekadę zanim trafiło do mnie. A teraz ten sam zapach czeka aż na świecie pojawią się moje dzieci, żeby mógł się na nowo uwolnić aromat przeszłości i wielogodzinnych zabaw 🙂

 • ja też uwielbiam zapach drewna i też kojarzy mi się z Dzieciństwem i taką sielanką, może dlatego właśnie tak kocham drewniane zabawki:) i nie tylko;)

 • Drewniane zabawki, zawieszki na choinkę…wszystko, co drewniane ma swoj niepowtarzalny urok. Ja zamierzam kupic w tym roku synkowi jednak nie drewniana, a metalowa zabawke. I bedzie to zestaw pociag z torami. Chociaz jestem dziewczyna, ba, kobietą można by rzec 🙂 pamiętam, ile frajdy sprawiała mi ciuchcia w dzieciństwie. Będzie okazja sobie przypomnieć te emocje 🙂

 • A ja chyba muszę zatrudnić Dziadunia, żeby nam co ładnego wystrugał z drewna… on ma smykałkę do tego. Świetny pomysł mi podsunęłyście 🙂 Ale na razie nic nie będę zdradzać, dopóki nie jest gotowy…Więc ciii

 • U nas w domu są takie drewniane klocki i jakoś dzieci niechętnie po nie sięgają. Wolą kolorowe i plastikowe…cóż, to chyba taki znak czasu. Ale to nic, może jak podrosną to się przerzucą na te ładniejsze:) Czas pokaże.

 • Isabel

  ten kawałek drewna jest niesamowicie ciekawy;)
  Wybór prezentów zawsze bywa kłopotliwy.

  Ja w tym roku zamiast smsów będę rozsyłać lub osobiście wręczać kartki świąteczne – produkcję już rozpoczęłam 😉
  http://lodz-pl.all.biz/kartki-swiateczne-g53365

  • Uwielbiam własnoręczne karteczki:) Wogóle kocham kartki… tradycyjne przekazywanie życzeń- na papierze.. z ręki do ręki a nie smsem czy mailem.

 • w tym roku po raz pierwszy coora dostanie prezent od świętego, a ja muszę tak kombinować, żeby mi na ten prezent kasy starczyło… i na jedzenie, i na paliwo…. ciężka końcówka roku, i tak od paru już lat, niestety.

 • jejku te inspiracje piękne są, robimisie mi się ta książeczka spodobała najbardziej i drewniane klocki ,wszystko bym chciała najlepiej!!;p
  :*
  Pozdrawiam

 • Ja najchętniej kupiłabym mojemu synkowi wszystkie najcudowniejsze książki świata, ale myślę, że on najbardziej ucieszyłby się z klocków:)

 • Podoba mi się TUP TUP i chyba sprawię takiego synkowi:)Pozdrawiam. http://maternityandme.blogspot.com/🙂

 • Fajne pomysły moja Nutka uwielbia książkę Naciśnij mnie z ul. Czereśniowej jakoś nie umiemy korzystać.. nutka na mikołaja dostanie klocki dienesa i transparentne liczmany do lightboxa a nad reszta mikołaj myśli:)