Bez kategorii

Manufaktura cukierków- słodkie czary mary

“Cukierki, cukierki, szeleszczą im papierki. Cukierki, cukierki, cukierków pełen kram”. Tą piosenkę znają wszyscy wielbiciele MiniMini. Na szczęście nie sprowadza się ona wyłącznie do jedzenia słodyczy, bo traktuje też o warzywach i owocach – extra idea. Ale przecież czasami można zrobić odstępstwo od reguły, i pozwolić dziecku na odrobinę słodkiej przyjemności – i to w jakim wydaniu!

Do Manufaktury Cukierków trafiliśmy z Miko zupełnie przypadkiem. Postanowiliśmy skrócić sobie nieco drogę powrotu z kina. Tak się stało, że wskoczyliśmy na ulicę Wrocławską. Było już trochę chłodno, a my ubraliśmy się nieco zbyt lekko, i pewnie poszlibyśmy dalej gdyby nie… :

Miko: Mama.. ale pachnieee!

Oj tak, też poczułam ten niesamowity zapach, który stawał się coraz silniejszy. Rozsądek mówił – idź dalej.. ale chęć poznania sprawcy tego zapachu okazała się być silniejsza. Trafiliśmy pod numer 19. Niewielkie pomieszczenie, przed nim ścieralna tablica:

Hmm… no to wszytko jasne. Zerknęłam kątem oka do środka – tłum się zebrał dość spory, ale było jeszcze miejsce i dla nas. Weszliśmy. I teraz już ten wyjątkowy zapach nas opływał. Dwie Panie, zgrabnie ubijały “dywaniki”, z których miały powstać cukierki i lizaki.

Mikołaj był zachwycony całą otoczką tejże czynności. Panie komentowały wszystko to, co robią:

Dostało mi się wprawdzie za nagrywanie, no ale kasować filmu nie musiałam;)

Przepiękne słodycze – tak..przepiękne. prawdziwe dzieła sztuki wykonane z ogromną precyzją i dopieszczone w każdym calu. A do tego wyjątkowy wystrój wnętrza.
Setki malutkich cukiereczków w różnych, owocowych smakach, lizaki mniejsze, i większe. Tęcza kolorów i pozytywne wibracje unoszące się w powietrzu.
Niestety nie dotrwaliśmy do końca pokazu, bo zaczął kropić deszcz i bałam się, że przemokniemy w trakcie powrotu do domu, ale na pewno jeszcze się w Manufakturze cukierków pojawimy tym bardziej, że pokazy organizowane są codziennie, i każdy może z nich skorzystać.

Cena tych wyjątkowych słodyczy oczywiście adekwatna do jakości – są przepyszne. Ale cukieraski w mix’ie smaków- 100 g- to 8 zł. Lizaki – najczęściej piątak za jednego.

Udostępnij: