Bez kategorii

A po nocy przychodzi dzień, a po burzy słońce.. ( przemoc )

W wielu domach źle się dzieje.. Często “przykładna Rodzina” jest tylko jej namiastką.. Ona tego nie rozumie.. On także.. ale Ty… Wiem, że choć jedna z Was to czyta.. tylko tutaj czujesz się “wolna”.. Internet to Twój jedyny kontakt ze światem… Jak długo jeszcze zamierzasz tak żyć? JAK DŁUGO? KOBIETO, OTWÓRZ OCZY! Przemoc.. nie jesteś na nią skazana. 

 

a po burzy przychodzi
naukawpolsce.pap.pl

“Czuję się jak ptaszek w klatce.. Trudno mi oddychać  myśląc o tym, że nawet w powietrzu jest ta złość, agresja.Wczoraj patrzyłam na Niego – NIENAWIDZĘ! JEGO NIENAWIDZĘ, i siebie tak samo!
Dzisiaj patrzę – KOCHAM. ZARAZ – Boję się.. Później – CHCĘ ZNIKNĄĆ. NA ZAWSZE! Boli! Ślady na rękach – ale On nie chciał. Był zły. Nie był sobą. To nie Jego wina, to JA. JA JESTEM PROBLEMEM. To ze mną nie można żyć bo taki ze mnie NIKT. ”

Ile z Was tak myśli? Dlaczego wciąż tkwicie w tej beznadziejnej sytuacji wierząc w to, że On się zmieni.. (Może ma po prostu jakiś problem? Na pewno kiedy tylko go rozwiąże będzie inaczej, jak dawniej – albo jak NIGDY.)
Ja wiem dlaczego.. WIEM, tak samo jak Ty.. Przemoc.. przemoc psychiczna w rodzinie (i ta fizyczna). To była też moja “bajka”. Kiedyś. Ale już nie.. ja wstałam. Ja sobie poradziłam. Ty też możesz!

Zdziwiona jestem ilością maili, które dostałam od Was w ciągu doby –  podobnych do tego, którego fragment przytoczyłam.. Nie odpisałam jeszcze na żaden..  Bo są tak bardzo mi bliskie… tak bliskie, że z każdą z Was się utożsamiam..
Ale teraz, DZISIAJ, jutro , pojutrze , za rok i za dziesięć lat będę mówiła każdej z Was :KOBIETO, OTWÓRZ OCZY! Bo ja już wiem, że warto..! Przemoc wobec dzieci, wobec żony.. znasz to?

Przemoc w rodzinie – kto może stać się ofiarą?


Wiesz kim jest terrorysta? Oj Wiesz.. dobrze Wiesz… bo sama masz w domu swojego prywatnego Bin LADENA.. A przecież był jak Książę z Bajki , prawda? Czułaś się przy nim bezpiecznie.. Pokochałaś Go tak bardzo, że nie zwracałaś nawet uwagi na Jego “drobne” występki względem Twojej osoby. Co z tego, że nie był zadowolony z tego, że widujesz się z przyjaciółmi. Przecież to miłe, gdy Ukochany jest o Ciebie zazdrosny. Już dawno się Mu poddałaś.. zupełnie, bez reszty byłaś Mu oddana w każdej sytuacji. Wiedziałaś, że wiele razy nie ma racji ale żądał, byś ZAWSZE broniła Jego zdania – BRONIŁAŚ.. jak lew! Inaczej patrzyłaś na świat.. Już nie przez różowe okulary bo wszystko było nagle czarne lub białe.. im dalej w to brnęłaś, tym bardziej szary stawał się świat.. aż po dziś dzień, kiedy już Wiesz, że “jesteś Jego własnością”.. Co trzecia z nas tak o sobie powie.. Choć jeszcze nie każda z tych Kobiet zdaje sobie z tego sprawę.. Przemoc w rodzinie..
Ofiarą przemocy domowej ZAWSZE stanie się ten słabszy.. Przepadnie, gdy uwierzy w moc oprawcy…

Ale przecież On to robi w trosce o mnie..

I właśnie tutaj zaczyna się błędne myślenie.. Pretekstem do zachowań oprawcy jest rzekoma miłość.. Nie pójdziesz do szkoły, bo kręci się koło Ciebie za dużo Facetów. Do pracy też nie będziesz chodziła – po co? Możesz przecież pracować w domu. Wiele Kobiet tak robi. Czasem jest zły.. innym razem po prostu smutny.. ULEGASZ.. nie chcesz sprawiać Mu przykrości.. Chcesz Go uszczęśliwiać.. Bo na tym polega potęga miłości.. Nie Wiesz jednak, że to pierwszy krok w złym kierunku. Kompromis, to jedno.. ale rezygnacja z własnych pasji, bliskości z Rodziną, spotkań z przyjaciółmi nie ma nic z tym kompromisem wspólnego! NIC!
Bądź pewna, że w końcu OGRANICZY Tobie kontakty ze światem do minimum.. w ostateczności – do zera. Znajdzie szybko Twój czuły punkt i będzie ranił.. Gorzkie słowa celujące w najbliższych osoby tej , która podda się oprawcy bolą okrutnie.. A On będzie to robił , często i gęsto.. WTF? Bo widzi, że boli.. Że jego słowo ma nad Tobą władzę! Przemoc w rodzinie!
Coraz niżej będziesz się ceniła.. z dnia na dzień obniży Twoje poczucie własnej wartości. Masz jeszcze jakieś argumenty do dyskusji z Nim? NIE WARTO. To ON ma rację.. bo przecież gdybyś coś dla kogoś znaczyła, to by się od Ciebie nie odwrócił.. a teraz jesteś sama.. spójrz za siebie.. przecież kiedyś miałaś przyjaciół.. Rodzinę tuż obok, na wyciągnięcie ręki.. Wiedzieli o Tobie więcej, niż Ty sama.. A teraz? Teraz żyją Twoimi kłamstwami..
A On? zawstydza Cię.. kompromituje.. podważa kompetencje! “Jesteś NIKIM. Gówno potrafisz”  Ile razy to słyszałaś?? Przemoc psychiczna w rodzinie..
Zaczynasz się “bronić”.. Masz jeszcze w sobie tyle siły, by spróbować wygrać choć jedną walkę.. wtedy pojawią się inne słowa .. Bo przecież jeśli nie zrobisz tego czy tamtego, powiesz komuś coś, co mu się nie spodoba – może np, zrobić krzywdę komuś z Twoich bliskich.. A Ty Wiesz, czujesz… że mógłby. ulegasz… i bitwa przegrana.
A co z Twoją prywatnością? Zapomniałaś już czym jest. ciągłe smsy, telefony ” Gdzie jesteś? Co robisz?  a między tymi słowami zwykle magiczne ” Kocham Cię”.. Po powrocie do domu dowiadujesz się, że przejrzał zawartość Twojego komputera. Innym razem przetrzepał komórkę, przejrzał portfel.. ehhh…


NIE JESTEŚ Z TYM SAMA

Tekst kieruję do tych, którzy rozumieją… a rozumie zwykle ten, który przez to przeszedł. Reszta ocenia.. i to nie oprawcę, a tą, która się mu poddała. Bo jak mogła znosić to wszystko i stawiać miłość do Męża ponad tą do Dzieci? BZDURA! NIGDY TEGO NIE ROBIŁA! To Dzieci były dla NIej najważniejsze! i to dla Nich się poddawała.. ZAWSZE.. żeby była cisza..by miały choć chwilę spokoju.. czuły się bezpiecznie.. Ale w końcu zrozumiała, że to zła droga! ZŁA.. WYBRAŁA INNĄ , bo znalazła w sobie siłę.
RODZINA to najcenniejsza wartość.. Ale szczęśliwi Rodzice, to szczęśliwe Dzieci..
A Ty.. nie jesteś szczęśliwa.. Boisz się… tylko to ostatnio czujesz.. to, i wstręt do siebie samej! i znowu mówię.. CZŁOWIEKU , OTWÓRZ OCZY!
Słowa te usłyszeć mają nie tylko stroskane Matule, które co noc wypłakują się w poduszkę. Usłysz i Ty.. jeśli Wiesz, że za drzwiami Twoich sąsiadów źle się dzieje.. Porozmawiaj – nie z tym MEDIUM.. z Nią.. czy z Nim ( bo to nie prawda , że tylko Kobiety stają się ofiarami ). Myślisz, że to niewiele? Jesteś w błędzie! Dobre słowo i wiara w to, że osoba nękana może na kogoś liczyć daje siłę! I TYLKO TA SIŁA jest jak rwąca rzeka.. wszystko zacznie się układać w całość… małymi krokami uda się nareszcie znaleźć wyjście z labiryntu..
KOBIETO.. NIE JESTEŚ SAMA.. Jest wiele takich jak Ty.. które wyrwały się .. Odeszły.. zamknęły za sobą drzwi na klucz a ten rzuciły gdzieś za siebie po to, by go nigdy nie odnaleźć..
Boisz się wzywać policję? Wiem.. Powinnam Cię do tego zachęcić ale tego nie zrobię.. Jest jednak coś takiego jak niebieska linia.. zacznij od rozmowy.. opowiedz o wszystkim, wyślij maila jeśli masz możliwość.. zrozumiesz wtedy, że to NIE TWOJA WINA.. to Ty jesteś ofiarą, NIE ON.. I JESTEŚ SILNA!
Potęga pozytywnego myślenia jest ogromna!
ODEJDŹ! Przestań Go tłumaczyć – nie warto! NIGDY SIĘ NIE ZMIENI! Rozumiesz to, Wiesz.. Znajdź więc w sobie siłę!

Boję się, że sobie nie poradzę..


Tak myślisz? Jesteś w błędzie.. Nie masz pojęcia jak wiele się zmieni gdy dasz sobie szansę. Odzyskasz poczucie własnej wartości i życie nabierze barw.. Wiem, że myślisz tylko o tym co z Dziećmi… A jeśli Tobie nie wybaczą, że “pozbawiłaś” Je Rodziny? Odzyskasz równowagę gdy usłyszysz :
“Mamusiu.. Ja tak baldzio się bałem kiedy TAtuś kziyciał”. Albo “Mamuś jak mi z Tobą dobzie.. mogę jechać do Tatusia ale plosię.. niech on mnie ZAWSIE do Ciebie pziwiezie za dwie nocki”..
Mama SAMA – może warto dopisać do “modeli Rodziny”.. Jesteśmy jak Robocop:) Mamy w sobie tyyyyle siły, że uniesiemy więcej niż nam się wydaje.. i problemów, i radości.
I nagle doceniasz każdą małą rzecz.. każdy uśmiech, gest.. śpiew skowronka, zapach bzu.. czujesz? Tak pachnie wolność.. WOLNOŚĆ.. Teraz WSZYSTKO w Twoich rękach.. Bo po nocy ZAWSZE PRZYCHODZI DZIEŃ..  Spójrz przed siebie… widzisz słońce? Zobaczysz, tylko OTWÓRZ OCZY!Udostępnij: